کد خبر : 895715

مرکز آمار ایران گزارش ۹ ماهه ۹۷ را اعلام کرد:

بر اساس گزارش ۹ ماهه ۹۷ مرکز آمار ایران، به رغم کاهش سایر بخش‌های گروه صنعت و نیز برخی بخش‌های اقتصادی، تولید معادن کشور ۱.۵ درصد رشد یافت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از (شرکت ملی فولاد ایران) مرکز آمار ایران گزارش داد: طی ۹ ماهه سال ۹۷، بخش معادن کشور بیش از ۳ هزار تریلیون و ۱۳۸ هزار میلیارد ریال (به قیمت‌های جاری) تولید کرد که ۳ هزار و ۴۲ تریلیون و ۹۰۷ میلیارد ریال مربوط به نفت و گاز و ۹۵ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال مربوط به سایر معادن بود.
نقش آفرینی معدن در شاخص‌های کلان اقتصادی افزون بر این، میزان تولید معادن به قیمت سال پایه ۹۰، یک هزار و ۱۸۲ تریلیون و ۸۵۹ میلیارد ریال بود که یک هزار و ۱۰۹ تریلیون و ۹۰۷ میلیارد ریال مربوط به نفت و گاز و ۷۲ هزار و ۹۵۲ میلیارد ریال مربوط به سایر معادن بود. این در حالی است که میزان رشد تولید بخش‌های گروه صنعت شامل استخراج نفت و گاز طبیعی (۱۰.۵- درصد)، صنعت (۴.۴- درصد)، تامین آب، برق و گاز طبیعی (۹- درصد) و ساختمان (۴.۴- درصد) کاهشی بود. همچنین طبق گزارش ۹ ماهه ۹۷، سهم ارزش افزوده بخش معدن ۱۸.۲ درصد بوده که ۱۷.۶ درصد مربوط به استخراج نفت و گاز طبیعی و ۶ دهم درصد مربوط به سایر معادن است.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید