کد خبر : 898992

گروه مطالعات بین المللی مس پیش بینی کرد:

بنابر پیش بینی گروه مطالعات بین المللی مس ICSG، تولید جهانی مس تصفیه شده تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی ۲.۸ درصد و در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱.۲ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو): به نقل از گروه مطالعات بین المللی مس ICSG، تولید جهانی مس تصفیه شده تا پایان سال جاری میلادی ۲.۸ درصد افزایش می‌یابد. تولید فلز سرخ در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز شاهد رشد ۱.۲ درصدی خواهد بود. طی سال گذشته میلادی مشکلات کارخانه‌های ذوب و تعطیلی موقت به دلیل نوسازی و ارتقائ فنی تولید مس تصفیه شده را محدود کرد.
مس در مسیر رشد تولید این در حالی است که طی سال جاری میلادی، تعطیلی برنامه ریزی شده برخی کارخانه ها‌ی چینی و اروپایی و همچنین افت تولید ناشی از مسائل عملیاتی کارخانه‌های ذوب در شیلی و زامبیا منجر به کاهش تولید مس تصفیه شده خواهد شد. با این وجود، رشد تولید ناشی از افزایش ظرفیت الکترولیتی در چین و علاوه بر آن، افزایش تولید الکترووینینگ (استخراج الکتریکی) در جمهوری دموکراتیک کنگو، بهبود بخش نگهداری کارخانه‌های ذوب در استرالیا، برزیل، اندونزی و لهستان کاهش تولید را جبران خواهد کرد. استخراج معادن در ۲۰۱۹ بدون تغییر می‌ماند استخراج معادن مس طی سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد رشد ۲.۵ درصدی بود که پیش بینی می‌شود این میزان طی سال جاری میلادی بدون تغییر باقی بماند. این در حالی است که به دلیل آغاز پروژه‌های توسعه‌ای در سال ۲۰۱۹ میلادی و همچنین بهبود تولید در اندونزی استخراج معادن فلز سرخ طی سال ۲۰۲۰ میلادی با ۱.۹ درصد رشد همراه خواهد بود. رشد ۲ درصدی مصرف فلز سرخ در سال جاری انتظار می‌رود کاهش رشد اقتصادی جهانی تاثیر معکوس بر رشد مصرف مس تصفیه شده در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ داشته باشد. طی سال جاری میلادی مصرف ظاهری این فلز سرخ با رشد ۲ درصدی و در سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۱.۵ درصدی پیش بینی شده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید