کد خبر : 899114

رئیس ستاد اجرایی حضرت امام:

۳۰ هزار بسته لوازم خانگی به ارزش حدود ۱۵۰ میلیارد تومان تهیه و به مناطق سیل‌زده ارسال شده است. یکی از ویژگی‌های این بسته‌ها این بوده که اقلام ۱۰۰ درصد ایرانی است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز: رئیس ستاد اجرایی حضرت امام (ره) از ورود به بحث بازسازی واحد‌های مسکونی مناطق سیل‌زده کشور به دلیل توانایی کم دولت خبر داد و گفت: حدود ۵۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانیدر مناطق سیل‌زده ایجاد می‌شود.
محمد مخبر در مراسم امضای تفاهمنامه تکمیل و تعمیر واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده، یادآور شد: در جریان سیل جزو دستگاه‌هایی بودیم که از ابتدا حضور داشتیم و در تمام استان‌ها قرارگاه راه‌اندازی کردیم. از ابتدا تاکنون توانسته ایم حدود ۳ میلیون قلم کمک شامل آب، دارو، چادر و ... را به مردم سیل‌زده تحویل دهیم.
تخصیص ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد مشاغل خرد در مناطق سیل‌زده وی افزود: علاوه بر این، ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی به ارزش حدود ۱۵۰ میلیارد تومان تهیه و به مناطق سیل‌زده ارسال شده است. یکی از ویژگی‌های این بسته‌ها این بوده که اقلام ۱۰۰ درصد ایرانی است. وی ادامه داد:‌استفاده از تولیدات داخل باعث شده تا به عنوان مثال در استان لرستان کارخانه یخچال سازی که چند سال متروکه شده بود فعال شده است. همچنین در نیشابور هم یک کارخانه نیمه تعطیل بود که با قراردا‌های ستاد اجرایی فرمان امام احیا شد. وی با اشاره به تامین ۱۰ هزار دام سبک و ارسال آن به استان‌های درگیری در سیل اخیر، اظهار کرد: در بحث بازسازی واحد‌های مسکونی در مناطق سیل‌زده با توجه به این‌که کمک‌های دولت نمی‌تواند همه هزینه‌ها را پوشش دهد، ستاد اجرایی فرمان امام مابقی منابع مالی برای واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده از سیل را تامین خواهد کرد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از برنامه‌ریزی برای ایجاد ۱۴ هزار شغل مستقیم و ۳۵ هزار شغل غیرمستقیم در استان‌های سیل‌زده خبر داد و گفت: حدود ۵۵۰ میلیارد تومان برای این برنامه در نظر گرفته‌ایم که تامین شده است. مخبر از تحقق این برنامه تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: سال گذشته ۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم ایجاد شد.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید