کد خبر : 899132

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار‌های سازمان منطقه آزاد اروند از صادرات ۴۰ میلیون دلاری این منطقه به عراق و رشد ۳۰ درصدی ارزش کالا‌های صادراتی در فروردین ماه ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیور و به نقل از فرینا: سید علی موسوی افزود: علی‌رغم اینکه صادرات کشور در فروردین ماه به کشور عراق با افت همراه بوده، اما خوشبختانه صادرات کالا از مرز تجاری شلمچه و آبی خرمشهر در فروردین ماه ۹۸ به میزان ۴۰ میلیون دلار بوده است. موسوی گفت: این میزان صادرات در مقایسه با فروردین ۹۷ که ۳۱ میلیون دلار بوده است نشان می‌دهد ۳۰ درصد رشد ارزشی داشته ایم.
رشد ۳۰ درصدی صادرات منطقه آزاد اروند به عراق وی به رشد ۶۹ درصدی صادرات از طریق بندر آبادان اشاره کرد و افزود: میزان صادرات منطقه آزاد اروند از طریق بندر آبادان درفروردین ماه امسال به ۸ میلیون دلار رسید که در مقایسه با فروردین سال گذشته این میزان صادرات ۵ میلیون دلار بوده است. معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار‌های سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص عمده اقلام صادراتی گفت: این اقلام شامل کلینکر، شمش فولادی، صنایع فولادی و میلگرد، خشکبار، صیفی جات به کشور‌های عراق، امارات متحده عربی، اندونزی و تایلند بوده است.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید