کد خبر : 899223

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی گفت: حدود ۷۰ درصد از ارز پتروشیمی‌ها در ۲ ماه ابتدایی سال ۹۸ به داخل کشور آمد و در سامانه نیما عرضه شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس: احمد مهدوی ابهر در گفت وگویی با اشاره به اینکه شرکت‌های پتروشیمی همانند گذشته ارز حاصل از صادرات خود را به داخل کشور می‌آورند، گفت: براساس پیگیری‌های صورت گرفته ۷۰ درصد از ارز حاصل از صادرات پتروشیمی در دو ماه سال جاری به داخل کشور آمده و در سامانه نیما عرضه شده است. دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی تصریح کرد: البته ۳۰ درصد از ارز باقی مانده نیز براساس مجوزی که دولت به ما داده است، به منظور خرید تجهیزات و ماشین آلات و یا پرداخت دیون در خارج از کشور باقی می‌ماند که البته عواید آن ارز نیز به کشور می‌رسد.
۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات پتروشیمی‌ها به داخل آمد وی تصریح کرد: شرکت‌های پتروشیمی بازوی قدرتمند دولت و نظام در دوران تحریم هستند و همانند گذشته بخشی از ارز مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند. مهدوی در پایان با اشاره به امکان تحریم پذیری پتروشیمی‌ها خطاب به دشمنان نظام گفت: آن‌ها نمی‌توانند هیچ غلطی در مورد صادرات پتروشیمی ایران انجام دهند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید