کد خبر : 899472

در آیین امضا تفاهمنامه بین ایمیدرو و سازمان نظام مهندسی معدن مطرح شد:

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: آمار‌ها حاکی است، ۱۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که هدایت بخشی از این رقم به بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند ارزش افزوده بالایی را نصیب سرمایه گذاران و کشور کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو): داریوش در مراسم امضا تفاهمنامه بین ایمیدرو و سازمان نظام نظام مهندسی معدن و بررسی راهکار‌های جذب سرمایه گذاری در معدن، افزود: امروز اقتصاد کشور متلاطم است و با مشکلات جدی روبرو است و یکی از دلایل اصلی آن، وجود نقدینگی بالا در جامعه است.
هدایت سهمی از نقدینگی ۱۸۰۰ هزار میلیارد تومانی به سمت معدن و صنایع معدنی وی گفت: نقدینگی موجود به حدی بالا است که در هر بازاری (خودرو، طلا، سکه و ...) وارد شود، آثار مخربی را بر جای می‌گذارد. تعیین مشوق‌های سرمایه گذاری در اجرای نقشه راه رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران افزود: به طور حتم با بررسی راهکار‌های موثر و جذاب برای سرمایه گذار، می‌توان این میزان نقدینگی را وارد بخش معدن وصنایع معدنی کرد. اسماعیلی با بیان اینکه یکی از بند‌های نقشه راه معدن، جذب سرمایه گذار در این حوزه است، اعلام کرد: این حوزه ظرفیت جذب سرمایه‌ها را دارد و در برهه‌ای که نقشه راه در حال اجراست، تعیین مشوق برای جلب سرمایه گذاری ضروری است. تاکید مجلس بر حمایت از برنامه‌های توسعه‌ای اسماعیلی همچنین از تاکید مجلس بر ارایه راه کار‌های توانمندسازی و توسعه معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: "لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین نمایندگان مجلس بر توسعه معدن و صنایع معدنی تاکید دارند و آمادگی خود را برای تصویب هرگونه قانون حمایتی و اثربخش اعلام کرده اند. امضا تفاهمنامه وی با اشاره به تفاهمنامه بین ایمیدر و سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: این تفاهمنامه در ۳ بخش تنظیم شده که یکی از بخش‌های اصلی آن مقوله سرمایه گذاری است. بنابر این گزارش، پیش از ظهر امروز تفاهمنامه‌ای بین ایمیدرو و سازمان نظام مهندسی معدن ایران در ۶ ماده به امضا رسید. ارایه ظرفیت‌های نظام مهندسی در پژوهش‌های کاربردی مورد نیاز ایمیدرو، ارایه موضوعات کاربردی در راستای نیاز‌های پژوهشی ایمیدرو و کمک به ارتقا مدیریت دانش و مدیریت فناوری در بخش معدن کشور از جمله مفاد این تفاهمنامه است.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید