کد خبر : 882983

هدف­های محوری این برنامه؛ توسعه زیست‌بوم نوآوری، کارآفرینی و ارتقای سهم شرکت­های خلاق در اقتصاد است.

به گزارش شمانیوز: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با برنامه‌‌ی "توسعه زیست‌بوم شرکت­های خلاق" در پانزدهمین نمایشگاه بین­المللی تبلیغات و بازاریابی مشارکت دارد.

ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز در امور فرهنگی و صنایع خلاق این معاونت با هدف معرفی، حمایت و توسعه‌ی اقتصادِ خلاق به عنوان رویکردی نوین در اقتصاد، صنعت و فرهنگ، تلاش دارد در کنار شکل‌گیری شرکت­های دانش‌بنیان، آن دسته از شرکت­های خلاق را که در فضای دیجیتال، کسب و کارهای نوین و فرهنگ و هنر فعال هستند و ماهیت رشد آن‌ها بر مبنای نوآوری و ارایه خدمات و مدل­های نوین کسب و کار است در برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق، شناسایی و حمایت کند.

بر همین اساس، ستاد برگزاری نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی با فراهم آوردن امکان حضور ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز در امور فرهنگی و صنایع خلاق، از کارآفرینان و فعالان خلاق حوزه تبلیغات که تمایل به تجاری‌سازی ایده‌های نو و خلاقانه خود دارند، دعوت می‌کند با حضور در غرفه این ستاد به شکل مستقیم در جریان فرآیند بهره‌مندی از این فرصت قرار گیرند.

بنا بر این گزارش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای ایجاد و ارتقای زیست بوم، نوآوری و کارآفرینی در چارچوب سیاست‌‌های کلی اقتصاد مقاومتی و توجه به استارتاپ­های خلاق و نوآور، بسترهای توسعه در 4 حوزه تسهیل فضای کسب و کار، بازار، پشتیبانی مالی و جذب سرمایه دستگاه­های اجرایی را برحسب نیازسنجی و متناسب با خوشه­های تخصصی شرکت‌های خلاق فراهم کرده است.

هدف­های محوری این برنامه؛ توسعه زیست‌بوم نوآوری، کارآفرینی و ارتقای سهم شرکت­های خلاق در اقتصاد، توسعه کیفی مشاغل از طریق حمایت از شرکت­های خلاق، اشتغال‌زایی جوانان متخصص، ایجاد و تقویت برندهای شرکت­های خلاق در صنایع و محصولات فرهنگی کشور و خدمات جدید مبتنی برفناوری و نوآوری، چاره‌جویی برای معضلات اجتماعی و مشکلات اساسی مانند کم‌آبی، خشک‌سالی و پسماند، کنترل آلاینده­های زیستی، بهینه­سازی مصرف انرژی، اصلاح الگوی مصرف با رویکردهای خلاق و نوآورانه، تقویت صادرات و همکاری­های بین­المللی در حوزه صنایع خلاق، فرهنگ و کسب و کارهای نوآورانه تعریف شده‌اند.

بر همین اساس، آیین­نامه برنامه توسعه زیست‌بوم به دستور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصویب و ابلاغ شده است و حمایت‌های مذکور نیز به اجرا درآمده‌اند.

شرکت‌های علاقه‌مند و فعال در این حوزه‌ها برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه الکترونیک اطلاع‌رسانی این ستاد www.ircreative.isti.ir مراجعه نمایند.

منبع:دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید