کد خبر : 887942

فهرست ۵۶ سینمای نمایش دهنده آثار بخش استانی سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر در شهر‌های مختلف کشور اعلام شد.

ایرنا نوشت: ۵۶ سالن سینما در مراکز استان‌ها میزبان این دوره از جشنواره فیلم فجر خواهند بود و مطابق برنامه فیلم‌های جشنواره در ۳ گروه سینمایی از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ بهمن به نمایش در خواهند آمد.
۵۶ شهر در قرق جشنواره فیلم فجر
براین اساس سینما‌های ناجی، قدس و پردیس ستاره باران در تبریز، انقلاب در ارومیه، انقلاب در اردبیل، پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان (۲ سالن)، فرهنگ در ایلام، پرشین و ساویز در کرج، شهید آوینی در بوشهر، غدیر در شهر کرد، هویزه، ویلاژ توریست، سیمرغ، اطلس ۱ و گلشن در مشهد، گلشن و عمیق در بجنورد میزبان آثار این دوره از جشنواره هستند.
همچنین سالن‌های سینمای بهمن در بیرجند، ساحل و اکسین در اهواز، بهمن و روشا در زنجان، هلال و یادمان در سمنان، اشراق و هلال در زاهدان، تالار حافظ، هنر شهر آفتاب ۲ و پردیس گلستان در شیراز، ونوس و تربیت در قم، مهتاب در قزوین، فروردین در سنندج، مهتاب و شهر تماشا در کرمان، فرهنگ، آزادی و بیستون در کرمانشاه نیز در شهرستان‌های مختلف میزبان جشنواره آثار جشنواره خواهند بود.
از دیگر سالن‌های سینما در شهرستان‌ها که از جشنواره فیلم فجر میزبانی خواهند کرد می‌توان به سالن‌های فرهنگ در یاسوج، میرزا کوچک خان در رشت، تالار فخرالدین اسعد گرگانی در گرگان، سالن‌های ۱ و ۲ استقلال در خرم آباد، سپهر در ساری، مجتمع ستارگان در اراک، ستاره شهر و ستاره جنوب در بندر عباس، فلسطین و قدس در همدان، جام جم و پردیس سینمایی تک در یزد، مهر در آبادان، سیتی سنتر در قشم و تالار شهید مداحی پور در جیرفت اشاره کرد.
بنا به درخواست مسئولان محلی در تعدادی از استان ها، تاریخ پایان جشنواره ۱۸ بهمن تعیین شده است. طبق اسامی سالن‌های منتشر شده امسال شهر مشهد با ۵ سالن سینما بعد از تهران بیشترین سالن برای نمایش آثار جشنواره فجر را در اختیار دارد.
*آثار بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره
- آشفته‌گی، کارگردان «فریدون جیرانی»
- ایده اصلی، کارگردان «آزیتا موگویی» - بنفشه آفریقایی، کارگردان «مونا زندی حقیقی» - ۲۳ نفر، کارگردان «مهدی جعفری» - پالتو شتری، کارگردان «مهدی علی میرزایی» - تیغ و ترمه، کارگردان «کیومرث پوراحمد» - جمشیدیه، کارگردان «یلدا جبلی» - خون - خدا، کارگردان «مرتضی علی عباس میرزایی» - درخونگاه، کارگردان «سیاوش اسعدی» - سال دوم دانشکده من، کارگردان «رسول صدرعاملی» - سرخپوست، کارگردان «نیما جاویدی» - سمفونی نهم، کارگردان «محمدرضا هنرمند» - شبی که ماه کامل شد، کارگردان «نرگس آبیار» - طلا، کارگردان «پرویز شهبازی» - تختی، کارگردان «بهرام توکلی» - قسم، کارگردان «محسن تنابنده» - قصر شیرین، کارگردان «رضا میرکریمی» - رد خون، کارگردان «محمدحسین مهدویان» - متری شیش و نیم، کارگردان «سعید روستایی» - مردی بدون سایه، کارگردان «علی رضا رئیسیان» - مسخره باز، کارگردان «همایون غنی زاده» - ناگهان درخت، کارگردان صفی یزدانیان.
همچنین در این دوره از جشنواره انیمیشن‌های، آخرین داستان به کارگردانی «اشکان رهگذر»، بنیامین به کارگردانی «محسن عنایتی» و شب آفتابی به کارگردانی «علی مدنی» حضور خواهند داشت.
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده همزمان با سالگرد چهلمین سال انقلاب اسلامی ۱۰ تا ۲۲ بهمن ماه برگزار می‌شود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید