کد خبر : 889556

مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر با اجرای محمد رصا شهیدی فرد ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد.

مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر با اجرای محمد رصا شهیدی فرد ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

*سیمرغ های بلورین در بخش های مختلف جشنواره فیلم فجر

سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه اهدا شد به «بچه خور» به کارگردانی محمد کارت

سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند به «بهارستان خانه ملت» به کارگردانی بابک بهداد اهدا شد

سیمرغ بلورین بهترین فیلم سینمایی «نگاه نو» اهدا شد به فیلم «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده (همایون غنی‌زاده با ارسال نامه ای از دریافت جایزه خود انصراف داد)

اهدای سیمرغ نگاه ملی به بیست و سه نفر/سیمرغ جشنواره‌ی فیلم فجر از نگاه ملی هم در این بخش به مجتبی فرآورده و مهدی جعفری تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «بیست و سه نفر» اهدا شد.

سیمرغ جلوه‌های بصری با قرائت محمود کلاری (عضو هیات داوران ) اهدا شد به جواد مطوری برای فیلم «مسخره‌باز»

سیمرغ جلوه‌های ویژه میدانی با قرائت باشه آهنگر (یکی از اعضای هیات داوران) اهدا شد به ایمان کرمیان برای فیلم «ماجرای نیمروز: رد خون»

سیمرغ بلورین چهره پردازی با حضور ریما رامین‌فر (یکی از اعضای هیات داوران) اهدا شد به ایمان امیدواری برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

سیمرغ بهترین طراحی لباس با حضور محمد بزرگ‌نیا (یکی از اعضای هیات داوران ) اهدا شد به محمدرضا شجاعی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد».

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه با قرائت محمد بزرگ‌نیا (یکی از اعضا هیات داوران) اهدا شد به کیوان مقدم برای «غلامرضا تختی» سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری با قرائت محمد احسانی (یکی از اعضا هیات داوران) اهدا شد به ایرج شهزادی برای فیلم «متری شیش و نیم»

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری با قرائت محمد احسانی اهدا شد به مهرشاد ملکوتی برای فیلم «ماجرای نیمروز: رد خون»

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن با قرائت پوران درخشنده (دیگر عضو هیات داوران) اهدا شد به امین هنرمند برای «قصرشیرین».

سیمرغ بلورین بهترین تدوین با قرائت مهرزاد دانش اهدا شد به بهرام دهقانی برای فیلم «متری شیش و نیم».

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری با قرائت محمود کلاری اهدا شد به حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی.

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن با قرائت ریما رامین‌فر اهدا شد به فرشته صدرعرفایی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل مرد با قرائت محمد علی باشه آهنگر اهدا شد به علی نصیریان برای فیلم «مسخره باز»

سیمرغ بلورین بهترین انیمیشن با قرائت محمد احسانی اهدا شد به «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر.(این بخش نامزدی نداشت)

سیمرغ بلورین بهترین فیلم «هنر و تجربه» اهدا شد به «مسخره‌باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده (این بخش نامزدی نداشت.)

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن با قرائت پوران درخشنده اهدا شد به الناز شاکردوست برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد با قرائت محمد بزرگ‌نیا اهدا شد به هوتن شکیبا برای «شبی که ماه کامل شد»

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه اهدا شد به محسن قرایی و محمد داودی برای فیلم «قصر شیرین»

سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داوران اهدا شد به فیلم «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی. سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی اهدا شد به نرگس آبیار برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»
سیمرغ بهترین فیلم اهدا شد به «شبی که ماه کامل شد» به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی
سیمرغ بلورین آرای مردمی جشنواره‌ی فیلم فجر با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما که به جمع حاضران بر روی سن پیوست اهدا شد به فیلم «متری شش و نیم» به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان اهدا شد.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 19:45پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

بیانیه‌ی هیات داوران بخش سودای سیمرغ

در ادامه مراسم پایانی جشنواره‌ی فیلم فجر از پوران درخشنده، ریما رامین‌فر،دکتر محمد احسانی،محمد علی باشه آهنگر،محمد بزرگ‌نیا،مهرزاد دانش و محمود کلاری به عنوان داوران بخش سودای سیمرغ دعوت شد تا به روی صحنه بیایند.داوران بر روی صندلی‌های که روی سن در نظر گرفته شده بود، نشستند.مهرزاد دانش به نمایندگی از هیات داوران بیانیه‌ای را قرائت کرد.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 19:40

وزیر ارشاد پیام حسن روحانی را به جشنواره‌ی فیلم فجر قرائت کرد

در ادامه ‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جایگاه، ‌بخشی از پیام ‌حسن روحانی رییس جمهوری را که پیش از این منتشر شده بود، قرائتی کرد.حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، بر لزوم افزایش سهم ایران از صنعت جهانی سینما تاکید کرد.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 19:30

در بخش بعدی این مراسم پس از پخش بخش‌هایی از فیلم ۲۳ نفر، از آزادگان همان گروه ۲۳ نفر که در زمان جنگ اسیر بودند، قدردانی شد.تعدادی از آزادگان به همراه بازیگران نوجوانی که نقش آنها را در ۲۳ نفره بازی کردند بر روی صحنه حضور پیدا کردند.

این قدردانی با حضور سید عباس صالحی وزیر ارشاد، حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی، ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره، گوهر خیراندیش، حبیب احمدزاده و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما انجام شد.

در این بخش برخی از آزادگان خودشان حضور نداشتند و فرزندانشان به جای آن‌ها به مراسم آمده بودند که ملا صالح نیز در بین آن‌ها حضور داشت. گوهر خیراندیش که به همراه منوچهر شاهسواری و حبیب احمدزاده در این بخش برای تقدیر به جایگاه آمد، ضمن اشاره به دردی که در پا داشت یادآور شد: رفت بودم سینما فیلم‌ «قصر شیرین» را تماشا ‌کند، به فیلمی جنگی رسیدم که خواستم از درد پا چُرتی بزنم ‌ولی نتوانستم و فکر می‌کردم شاهد یک فیلم با استانداردهای جهانی هستم.‌

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

این بازیگر ادامه داد: من مطمئنم این‌ فیلم با جذابیتی که دارد پرفروش می‌شود و در تمام فیلم‌ خودم اشک ریختم. "ملاصالح" عزیز در سه دوران اسارت دیده و شکنجه شده و حالا من سر تعظیم فرود می‌آورم در مقابل ایشان.‌ البته قبل آمدن به من گفتند نکند دوباره ‌مثل یزد بروی و ملاصالح را ببوسی. ولی گفتم خیالتان راحت باشد، من دیگر توجیه شده‌ام.‌ همان سالی توجیه شدم که تحت‌تاثیر زمان پس از فوت جمشید اسماعیل خانی (همسرش) هنگام اهدای جایزه‌ای کارگردان جوانی را بوسیدم و قاضی محترم یزدی با لهجه شیرینشان فرمودند: این‌ چه کاری بود کردی؟ نمی‌شود هرکس را ببوسی بگویی پسرم بود. به همین دلیل من این قهرمان‌ها را از طرف ‌خودم و مادرم از دور می‌بوسم.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 19:15

یال محمد یک مهاجر افغانستانی که به جای برگزیده این بخش روی سن آمد متنی را خواند و گفت: من "خیال محمد" نزد آقای غنی زاده کار می‌کنم و از ایشان خواسته بودم اگر امروز توانست از مشکلات ما بگوید و او هم گفت که خودم بیایم. اما دیدم شما هم خودتان مشکلاتی دارید و امروز برای امید باید حرف‌های خوب بزنیم و می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و از مردم ایران قدردانی کنم و برایتان آرزوی عبور از مشکلات کنم تا دوباره رنگ آرامش ببینید. او متن خود را اینطور ادامه داد که اینجانب همایون غنی زاده با قدردانی از این جایزه، از پذیرش آن معذورم.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 19:00

برترین های بخش های مختلف جشنواره فیلم فجر اعلام شد

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 18:50

ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره فیلم فجر به ارائه گزارش از این جشنواره فجر پرداخت

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 18:45

علی نصیریان با تشویق ویژه حضار در سالن همراه شد و به ابراز علاقه آن ها پاسخ داد. همچنین برخی از خانواده‌های شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم در سالن حضور دارند که آنها هم مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 18:40

با پخش سرود ملی و تلاوت قرآن کریم، اختتامیه جشنواره سی و هفتم فیلم فجر آغاز شد.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 18:30

مراسم با اجرای محمد رضا شهیدی فرد به صورت رسمی شروع شده است و به دلیل ازدحام شدید جمعیت هنوز تعدادی از بازیگران نرسیده اند و صندلی های آنها خالی می باشد

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 18:30

الناز شاکردوست در پیش از آغاز مراسم با چشمانی اشک بار روی صندلی مربوط به خود نشست.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 18:25

در حالی که دقایقی تا شروع آیین پایانی جشنواره فیلم فجر در برج میلاد باقی مانده، ازدحام زیاد مردم در بیرون از سالن و نیز داخل مرکز همایش‌های "برج میلاد" شلوغی و هرج و مرج زیادی را ایجاد کرده است.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 18:20
بهنوش طباطبایی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن برای بازی در «ماجرای نیمروز: رد خون» حاضر در سالن مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر ریما رامین‌فر، مهرزاد دانش و محمود کلاری از اعضای هیات داوران سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 18:00

سینماگران برای برگزاری مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سالن همایش‌های برج میلاد حضور یافته‌اند؛ از جمله این هنرمندان می‌توان به جمشید مشایخی، علی نصیریان، کریستف رضاعی، سیروس الوند، اشکان رهگذر، منوچهر شهسواری، محمدحسین قاسمی، غلامرضا موسوی، هومن بهمنش، احسان رسول‌اف، نیلوفر خوش‌خلق، بهنوش طباطبایی، مهدی زمین‌پرداز، گیتی معینی... اشاره کرد.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

ساعت 17:30

اهالی رسانه و سینما و منتقدان از ساعتی قبل برای ورود به داخل این مجموعه و نشستن روی صندلی‌ها در بیرون از سالن صف کشیدند و منتظر ورود هستند. در حالی که عوامل اجرای مراسم روی صحنه نیامدند، همه چیز مهیای اجرای این مراسم است. در ادامه ناهماهنگی‌های موجود در سالن میان عوامل اجرایی، برخی از حاضران در سالن شروع به اعتراض کردند. این اعتراض‌ها پس از چند دقیقه با مدیریت مساله توسط عوامل اجرایی پایان یافت. عکاس‌ها و تصویربرداران زیادی برای پوشش تصویری و خبری این رویداد در سالن همایش‌های برج میلاد حضور دارند.

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر

برترین های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، آخرین روز خود را تجربه کرد و در پایان روز آخر، ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر این جشنواره، نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره، سودای سیمرغ را اعلام کرد:
*بهترین جلوه‌های بصری جواد مطوری برای فیلم «مسخره باز» محسن خیرآبادی و رضا میثاقی و شهاب نجفی برای فیلم «غلامرضا تختی» هادی اسلامی و امیر سحرخیز برای فیلم «23 نفر» جواد مطوری برای فیلم «سرخ پوست» سینا قویدل برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» *بهترین جلوه‌های ویژه میدانی محسن روزبهانی برای فیلم « 23 نفر» ایمان کرمیان برای فیلم «سمفونی نهم» آرش آقابیک برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» ارشا اقدسی برای فیلم «قسم» ایمان کرمیان برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین چهره‌پردازی ایمان امیدواری برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» مجید اسکندری برای فیلم «سمفونی نهم» شهرام خلج برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» سعید ملکان برای فیلم «غلامرضا تختی» ایمان امیدواری برای فیلم «مسخره باز» عباس عباسی برای فیلم «23 نفر»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین طراحی لباس حمیدرضا شجاعی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» مشکین مهرگان برای فیلم «سمفونی نهم» محمدرضا شجاعی برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» امیر ملک پور برای فیلم «غلامرضا تختی» الهام معینی برای فیلم «مسخره باز»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین طراحی صحنه سهیل دانش برای فیلم «مسخره‌باز» محمدرضا شجاعی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» کیوان مقدم برای فیلم «غلامرضا تختی» محسن نصرالهی برای فیلم «متری شش و نیم» و «سرخپوست» کامیاب امین عشایری برای فیلم «23 نفر»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین صدابردار ایرج شهرزادی برای فیلم «متری شش و نیم» مسیح سراج برای فیلم «پالتو شتری» بهمن اردلان برای فیلم « 23 نفر» منصور شهبازی برای فیلم «طلا» مهدی ابراهیم زاده برای فیلم «قسم»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین صداگذاری امیرحسین قاسمی برای فیلم «متری شش و نیم» حسین ابوالصدق برای فیلم «سمفونی نهم» مهرشاد ملکوتی برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» امیرحسین قاسمی برای فیلم «غلامرضا تختی» آرش قاسمی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین موسیقی متن پیمان یزدانیان برای فیلم «متری شش و نیم» و «بنفشه آفریقایی» امین هنرمند برای فیلم «قصر شیرین» افشین عزیزی برای فیلم «غلامرضا تختی» مسعود سخاوت دوست برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» کریستوف رضاعی برای فیلم «ناگهان درخت» و «سال دوم دانشکده من»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین تدوین محمدرضا معینی برای فیلم «سمفونی نهم» بهرام دهقانی برای فیلم «متری شش و نیم» خشایار محدویان برای فیلم «قسم» محمد نجاریان برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» میثم مولایی برای فیلم «غلامرضا تختی»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین فیلمبرداری حمید خضوعی برای فیلم «غلامرضا تختی» هومن بهمنش برای فیلم «متری شش و نیم» شهرام نجاریان برای فیلم «خون خدا» علی قاضی برای فیلم «مسخره باز» هادی بهروز برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» مسعود سلامی برای فیلم «آشفتگی»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین بازیگر مکمل مرد آرمین رحیمیان برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» نوید محمدزاده برای فیلم «متری شش و نیم» حسن پور شیرازی برای فیلم «قسم» یونا تدین برای فیلم «قصر شیرین» علی نصیریان برای فیلم «مسخره باز» جواد عزتی برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
* بهترین بازیگر مکمل زن زهره عباسی برای فیلم «ناگهان درخت» ژیلا شاهی برای فیلم «قصر شیرین» فرشته صدر عرفایی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» نیوشا علیپور برای فیلم «قصر شیرین» پانته‌آ پناهی‌ها برای فیلم «درخونگاه»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین بازیگر نقش اول مرد حامد بهداد برای فیلم «قصر شیرین» امین حیایی برای فیلم «در خونگاه» هوتن شکیبا برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» پیمان معادی برای فیلم «متری شش و نیم» نوید محمد زاده برای فیلم «سرخ پوست»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین بازیگر نقش اول زن مهناز افشار برای فیلم «قسم» الناز شاکردوست برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» ژاله صامتی برای فیلم «در خونگاه» بهنوش طباطبایی برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» فاطمه معتمد آریا برای فیلم «بنفشه آفریقایی»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین فیلمنامه محسن تنابنده برای فیلم «قسم» محسن قرائی و محمد داودی برای فیلم قصر شیرین نیما جاویدی برای فیلم «سرخ پوست» پرویز شهبازی برای فیلم «طلا» نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین کارگردانی بهرام توکلی برای فیلم «غلامرضا تختی» نیما جاویدی برای فیلم «سرخ پوست» نرگس آبیار برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» سعید روستایی برای فیلم «متری شش و نیم» سید رضا میرکریمی برای فیلم «قصر شیرین» محمد حسین مهدویان برای فیلم «ماجرای نیمروز2؛ رد خون»
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین فیلم «سرخ پوست» به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی «شبی که ماه کامل شد» به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی «غلامرضا تختی» به تهیه‌کنندگی سعید ملکان «متری شش و نیم» به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان «ماجرای نیمروز2؛ رد خون» به تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی «قصر شیرین» به تهیه‌کنندگی سید رضا میرکریمی
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
*بهترین فیلم بخش نگاه نو «جاندار» حسین امیری پدرام امیری «حمال طلا» تورج اصلانی «دیدن این فیلم جرم است» رضا زهتابچیان «روزهای نارنجی» آرش لاهوتی «مسخره باز» همایون غنی زاده
برترین های جشنواره فیلم فجر امسال + عکس
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید