کد خبر : 882758

کارشناسان اقتصادی اعلام کردند که تضعیف دلار و پایان سیاست سفت و سخت فدرال رزرو در ۲ سال آینده قیمت جهانی طلا را به یکهزار و ۴۰۰ دلار در هر اونس خواهد رساند.

به گزارش شمانیوز: موسسه «کپیتال اکونومیکس» در لندن که یک مرکز تحقیقاتی در امور اقتصادی است اعلام کرد قیمت جهانی طلا در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی یکهزار و ۳۰۰ دلار در هر اونس هدفگذاری شده و در سال ۲۰۲۰ میلادی این رقم به یکهزار و ۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

این درحالی است که قیمت جهانی طلا در روز پنج شنبه با رسیدن به یکهزار و ۲۶۷ دلار در هر اونس به بالاترین قیمت خود در ۵ هفته اخیر رسید. همچنین سه ماه پایانی سال جاری میلادی حاکی از تغییر قیمت طلا است. موسسه «کپیتال اکونومیکس» انتظار دارد که قیمت طلا در سال آینده بالاتر رود. البته قیمت طلا در حدود ۵۰ دلار در چند ماه اخیر رشد داشته است.

این افزایش قمیت طلا به چشم انداز مثبت بر پایه علاقمندی سرمایه گذاران برای بازگشتن به طلا به دنبال پایان سیاست پولی سفت و سخت فدرال رزرو آمریکا است. پیش بینی می شود فدرال رزرو تا اواسط سال آینده میلادی به سیاست سفت و سخت خود پایان دهد. ضمن اینکه انتظار فروکش کردن سیاست های سفت و سخت فدرال رزرو در ۶ هفته اخیر عامل اصلی برای بهبود قیمت طلا بوده است.

بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود فدرال رزرو در سال ۲۰۲۰ میلادی شروع به کاهش نرخ بهره بیشتر از آنچه که بازارها در حال حاضر انتظار آن را دارند، کند که این موضوع قیمت طلا را افزایش خواهد داد.

ضمن اینکه دلار ضعیف تر در سال ۲۰۱۹ میلادی عامل دیگری برای افزایش قمیت طلا خواهد بود. این در حالی است که دلار قدرتمند در سال جاری میلادی عاملی برای عدم بالا رفتن قیمت طلا محسوب می شود. انتظار می رود تقاضا برای طلا در سال آینده میلادی افزایش پیدا کند و بیش از ۸۰ میلیون اونس باشد.

بر پایه این گزارش، قیمت جهانی طلا در سال آینده میلادی به روند صعودی خود ادامه دهد و به دنبال روند کاهشی اقتصاد ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ میلادی و نیز بازتر شدن سیاست پولی این کشور، قیمت طلا همچنان بر روی نوار افزایشی حرکت خواهد کرد.

منبع:ایبِنا

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید