شمانیوز

حسن‌نژاد در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مستثنی شدن تسهیلات خرید مسکن از مصوبه جدید دولت مبنی بر تعویق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات، نامطلوب و غیرعادلانه است.

محمد حسن‌نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار کرد: مستثنی شدن تسهیلات خرید مسکن از مصوبه جدید دولت مبنی بر تعویق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات، نامطلوب و غیرعادلانه است.

 

وی در همین رابطه ادامه داد: به‌طور حتم نمی‌توان عده‌ای از تسهیلات‌گیرندگان را از پرداخت اقساط وام معاف کرد، آن وقت وام‌گیرندگان مسکن را موظف به پرداخت اقساط تسهیلات کرد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درست است که در شرایط کنونی که شیوع بیماری کرونا به فعالان اقتصادی آسیب وارده کرده، باید از آن‌ها حمایت کرد، اما باید به این مسئله نیز توجه داشت که بخش وسیعی از تسهیلات‌گیرندگان مسکن نیز جزء اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند که برای تقویت قدرت مالی خود وام گرفته‌اند، یادآور شد: در شرایط کنونی درآمد تمام فعالان اقتصادی و کارگران به دلیل شیوع کرونا کاهش محسوسی پیدا کرده، از این رو دولت جمهوری اسلامی ایران همانند دیگر کشورها باید با ارائه راهکارهایی از آن‌ها حمایت کند، تا تمام اصناف و کسبه بتوانند این وضعیت بحرانی را با خیالی آرام‌تر طی کنند. 

 

حسن‌نژاد با بیان اینکه سیاست‌های اعمال‌شده تنها بخشی از مشکلات فعالان اقتصادی را حل خواهد کرد، یادآور شد: سیاست جدید بانک مرکزی برای مستثنی شدن تسهیلات خرید مسکن از مصوبه جدید دولت مبنی بر تعویق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات، رویکرد نادرستی است که باید هرچه سریع‌تر اصلاح شود، البته وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که تسهیلات مسکن نیز مشمول این مصوبه است، اما هنوز این مسئله تأیید نشده است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت اقساط تسهیلات مسکن در شرایط کنونی که تمام کشور با بیماری کرونا درگیر هستند، تنها خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه را مورد تهدید قرار خواهد داد، عنوان کرد: دولت باید از همه اقشار ضعیف حمایت مادی و معنوی به عمل آورد، نه اینکه چوب لای چرخ اقشار ضعیف کند.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه