کد خبر : 884979

سردار آزمون در دو دیدار ابتدایی جام ملت‌های آسیا ثابت کرده، چرا هیچ گاه خداحافظی اش از تیم ملی از سوی کی روش جدی گرفته نشد.

چرخش بی نظیر و به یادماندنی مهاجم تیم ملی در دومین دیدار ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ برابر قطر که با ضربه‌ای تمام کننده، گل پیروزی بخش تیم ملی را رقم زد، آزمون را که در آن زمان تنها ۲۰ سال بیشتر نداشت را به بازیکنی ویژه برای کی روش تبدیل کرد و از آن زمان تاکنون، مهاجم گنبد کاووسی تیم ملی، همواره یکی از بازیکنان محبوب کی روش در تیم ملی بوده و در تمامی اردو‌ها حضور داشته. پشت پرده خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی از زبان خودش مقابل یمن سردار نمایشی جالب توجه داشت و علاوه بر ثبت یک گل، با شوتی که از پشت محوطه جریمه، پایه گذار اولین گل بازی هم شده بود، اما مصاف با ویتنام نبرد ویژه‌تری برای مهاجم ۱۸۶ سانتی متری تیم ملی بود که انگیزه‌های زیادی برای اثبات توانایی‌های خود به منتقدان دارد و در پایان بازی هم، در این مورد صحبت کرد. پشت پرده خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی از زبان خودش او در پایان بازی از این موضوع صحبت کرد که بی مهری‌های زیادی به او شده. آزمون توضیح داد برای اینکه رفتار مناسب تری داشته باشد با مربیان و خانواده اش مشورت کرده و گفت که هجمه زیاد انتقادات پس از جام جهانی اصلا منصفانه نبوده و به دلیل ناآگاهی منتقدان از تاکتیک تیم ملی بوده و اینکه در کشور‌های دیگر به استعدادی که در کشورشان وجود دارد، کمک می‌کنند، ولی در ایران اینگونه نیست و به هر روشی سعی می‌کنند او را تخریب کنند؛ این البته سکانس پایانی روز پرماجرای آزمون مقابل ویتنام بود، ولی او پیش از آن در بازی درخشیده بود تا خبرنگاران در میکسدزون از او در مورد عملکردش و اینکه به منتقدان پاسخ خوبی داده است، بپرسند. پشت پرده خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی از زبان خودش در مصاف با ویتنام آزمون بار دیگر هم توانایی‌های خود را در بازی هوایی به رخ کشید و هم در بازی زمینی؛ دو خصوصیتی که او را تبدیل به یک مهاجم هدف در سطح کلاس جهانی کرده است. او روی گل اول بازی با جایگیری مناسبی که در نقطه کور خط دفاعی ویتنامی‌های کوتاه قامت داشت، توانست به راحتی هرچه تمام‌تر بلند شود و بدون مزاحمت ارسال قدوس را که می‌تواند کلاس سرزنی باشد را به گل تبدیل کند و روی گل دوم هم با تیزهوشی دو بار زودتر از مدافعین ویتنامی تصمیم‌گیری داشت و توپ را با پای راست و با استفاده از تکنیک بدنی مناسب روی پای چپش آورد تا همه چیز آماده ضربه نهایی اش با پای غیرتخصصی‌اش بشود. پشت پرده خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی از زبان خودش سکانس پایانی سردار در زمین چمن آل نهیان هم زمانی رقم خورد که تابلوی تعویض در دقیقه ۷۹ یعنی ۹ دقیقه بعد از ثبت دبل او در بازی توسط داور چهارم بالا آمد و او با چهره‌ای درهم زمین مسابقه را ترک کرد، تا خیلی‌ها فکر کنند اعتراض آزمون به تعویضش بوده و نگران رابطه او و سرمربی سخت گیر تیم ملی برای بازی‌های بعدی باشند؛ نگرانی‌ای که با حرف‌های کی روش و آزمون رنگ باخت.
البته مهاجم تیم فوتبال روبین کازان روسیه در کنفرانس خبری و قاطعانه توضیح داد، اعتراض و ناراحتی اش به خاطر عملکرد داوری بوده که با کوچکترین حرکتی از بازیکنان ایران، کارت زرد می‌داده، ولی رفتاری مشابه با بازیکنان تیم ملی ویتنام نداشته؛ او همچنین توضیح داد، هیچ وقت به مربیانش اعتراض نکرده و نخواهد کرد. کی روش هم که مطابق انتظار با سوالی از سوی خبرنگاران در مورد عملکرد سردار مواجه شد، اینگونه پاسخ داد که او برترین گلزن ماست و در این بازی هم درخشید.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید