کد خبر : 886325

دو بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس با شکایت از باشگاه سایپای تهران به دنبال حذف این تیم از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هستند.

"ورزش‌سه" نوشت : چند روز قبل سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در خبری اعلام کرد که هر ۴ باشگاه ایرانی (استقلال، پرسپولیس، سایپا و ذوب آهن) مجوز حرفه‌ای جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کردند. طبق سندی که سایت AFC منتشر کرده، ۱۸ باشگاه ایرانی درخواست مجوز حرفه‌ای داده اند که هفت باشگاه یعنی سایپا، پرسپولیس، استقلال و ذوب آهن در کنار سه باشگاه سپاهان، فولاد خوزستان و پیکان تهران حائز شرایط جهت اخذ مجوز حرفه‌ای سازی تشخیص داده شدند.
این در حالی است که ظاهرا باشگاه سایپا قبل از اخذ مجوز حرفه به دو تن از بازیکنان سابق خود یعنی آندو تیموریان و غلامرضا رضایی بدهکار بوده و آن‌ها نسبت به این اتفاق گلایه‌مند هستند.
ناصر محزون، وکیل غلامرضا رضایی و آندو تیموریان، دو بازیکن سابق سایپا در این باره به "ورزش سه" گفت: «چون باشگاه سایپا حق و حقوق موکلینم را از سال ۹۵ پرداخت نکرده بود ناچاراً موضوع را به کنفدراسیون آسیا گزارش دادیم و متعاقب آن با مذاکراتی که با مسئولین سایپا داشتیم. موکلین من با گذشت از قسمت عمده مطالبات و پاداش‌های خود در تاریخ پنجم شهریور ماه با باشگاه سایپا به توافق رسیدند. قرار بر این شد که حق و حقوق آندو و رضایی به صورت اقساط به وسیله چک پرداخت شود و بر اساس یکی از بند‌های این توافق نامه شرط شد در صورتی که هریک از چک‌های موضوع توافق نامه برگشت بخورد، موکلینم اختیار پیگیری گزارش قبلی و عدم پرداخت حق و حقوق آنان را به کنفدارسیون آسیا خواهند داشت.»
وی افزود: «بر اساس مقررات صدور مجوز حرفه‌ای اگر بعداً معلوم شود به باشگاهی به اشتباه مجوز داده شده پرونده آن‌ها به کمیته کنترل ورود (بررسی صلاحیت) و یا کمیته انضباطی ارجاع خواهد شد. متاسفانه با وجود حسن نیتی که موکلینم با مسئولین سایپا داشتند آنان به تعهد خود عمل نکردند و ناچاراً این موضوع را از طریق‌ای اف سی پیگیری خواهیم کرد.»
ستاره‌های سابق سرخابی به دنبال حذف سایپا از آسیا!
ستاره‌های سابق سرخابی به دنبال حذف سایپا از آسیا!
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید