کد خبر : 886457

ژاپن موفق شد در مقابل عربستان به پیروزی خفیف برسد.

نود نوشت : دو تیم ژاپن و عربستان از دور یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه شارجه به مصاف هم رفتند.
در نیمه اول عربستان بازی را بهتر آغاز کرد و مالک توپ و میدان بود. آن‌ها در پشت محوطه جریمه ژاپن صاحب توپ بودند، اما نمی‌توانستند موقعیت زهرداری طراحی کنند. برخلاف روند بازی این ژاپن بود که روی ارسال شیباساکی و ضربه سر تومیاسو در دقیقه ۲۰ به گل رسید. بعد از این گل، ژاپن سعی در افزایش اختلاف داشت، اما با وجود اشتباهات مدافعین عربستان، سامورایی‌ها نتوانستند از فرصت‌های خود استفاده کنند. در دقیقه ۳۵ ضربه زیبای هاتن باهبری با اختلاف کمی از کنار دروازه ژاپن به بیرون رفت تا عربستان در نیمه اول با نتیجه ۱-۰ بازنده به رختکن برود.
در نیمه دوم ژاپن کاملا عقب کشید و در لاک دفاعی فرو رفته بود و فقط به دنبال استفاده از ضد حملات بود. در آن سو عربستان کاملا مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت و می‌خواستند با استفاده از سانتر از جناحین به گل برسند. اما هیچ کدام از سانتر‌ها به هدف نرسید و شاگردان پیتزی نتوانستند از سد دفاعی ژاپن عبور کنند. این دیدار در نهایت با حساب ۱-۰ به سود ژاپن به پایان رسید.
ژاپن می‌تواند حریف احتمالی ایران در نیمه نهایی باشد. پنجشنبه در شروع مرحله یک چهارم نهایی ژاپن با ویتنام بازی دارد و ایران به مصاف چین می‌رود. برنده این دو بازی در نیمه نهایی باهم بازی خواهند کرد.
عربستان تا پیش از این دوره، هر موقع که از گروهش صعود کرده به فینال رسیده بود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید