کد خبر : 886869

بازیکن پیشین تیم ملی با اشاره به دیدار این تیم برابر چین در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، گفت: کی‌روش به خوبی شطرنج بازی می‌کند و مهره‌هایش را به درستی جابجا می‌کند.

مهر نوشت: عبدالعلی چنگیز در خصوص دیدار تیم ملی ایران برابر چین که روز پنجشنبه برگزار خواهد شد، گفت: بازی با چین تفاوت‌های زیادی با عمان دارد. این تیم حریف سرسختی برای ما خواهد بود. آن‌ها سرعتی هستند. در زمین به خوبی جابجا می‌شوند و از مهاجمان سرزنی سود می‌برند، اما نقاط ضعف آن‌ها در مقابل تایلند کاملاً مشهود بود و کادر فنی تیم ملی می‌تواند با یک آنالیز دقیق از تیم چین، این تیم را به خوبی شناخته و بازی قابل قبولی را در مقابل چینی‌ها ارائه کند. وی در پاسخ به این سوال که نقاط ضعف تیم ملی کشورمان در چهار دیدار گذشته چه بوده است؟ اظهار داشت: ما در خط حمله و هافبک عملکرد خوبی داشتیم، اما متأسفانه یک مقدار ناهماهنگی در خط دفاع وجود دارد که آن هم فکر می‌کنم به دلیل جابجایی‌های زیاد است.
این پیشکسوت فوتبال ایران خاطرنشان کرد: البته کارلوس کی روش تفکرات نتیجه گرا را دارد و نمی‌خواهد هیچ بازی‌ای را به حریف واگذار کند. او در سال‌هایی که در ایران بوده نشان داده هدف اصلی اش گل نخوردن برابر حریفان است و این را در جام جهانی و جام ملت‌ها دیده ایم، اما در مجموع خط دفاع ما در حرکات انفرادی، اشتباهات زیادی داشته که این می‌تواند در بازی‌های آینده به ضرر ما باشد. بازیکن پیشین تیم ملی گفت: ما در مجموع خط دفاع خوبی داریم، اما اشتباهات فردی آن‌ها زیاد است و اعتقاد دارم با توجه به اینکه چین یک تیم سرعتی است، کارلوس کی روش و دستیارانش باید تمرینات ویژه‌ای را برای مدافعان در نظر بگیرند تا از نظر خط دفاع خیالمان آسوده باشد. چنگیز در ادامه خاطرنشان کرد: خوشبختانه این روز‌ها بیرانو ند در اوج آمادگی به سر می‌برد و اطمینان کاملی به خط دفاع داده است. او در مقابل عراق و عمان فوق العاده ظاهر شد و من امیدوارم این روند خود را تا پایان جام ملت‌ها ادامه دهد. وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که چقدر شانس برای قهرمانی تیم ملی در این دوره از جام ملت‌ها قائلید؟ تصریح کرد: می‌توانم بگویم اگر شانس هم با ما یار باشد به فینال خواهیم رسید. ما از لحاظ مهاجم در شرایط خوبی به سر می‌بریم و می‌توانیم به راحتی مدافعان تیم‌های حریف را دچار دردسر کنیم؛ بنابراین اعتقاد دارم یکی از گزینه‌های اصلی قهرمانی در این دوره تیم ملی ایران است به شرط اینکه دچار اشتباه نشویم، زیرا یک اشتباه می‌تواند تمام نقشه‌های کادر فنی را نقش بر آب کند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید