کد خبر : 886964

حسن بزرگ تیم کارلوس کی روش

تیم ملی فوتبال ایران در ۴ بازی انجام داده در جام ملت‌های آسیا ۹ گل به ثمر رسانده است که این موجب شده معدل گل زده تیم ملی در هر بازی ۲.۲۵ باشد.

"ورزش سه" نوشت : از ۹ گل زده تیم ملی که در بازی با تیم‌های یمن، ویتنام و عمان به ثمر رسیده ۶ گل در نیمه اول و ۳ گل در نیمه دوم بوده است و این بدین معنی است که تیم ملی در بازی با حریفان سعی می‌کند در نیمه اول کار را تمام کند و در نیمه دوم دست به اداره بازی بزند. در بازی مرحله یک هشتم نهایی در برابر عمان این چنین بود. تیم ملی در نیمه اول دو گل زد و در نیمه دوم بازی را اداره کرد و حتی کارلوس کی روش با آوردن روزبه چشمی قدرت تیم ملی در ساختار دفاعی را بالا برد و سیستم بازی را به ۱-۳-۲-۴ تغییر داد. اما پراکندگی زمان گل‌های تیم ملی نیز در نوع خود جالب است و این نشان می‌دهد تیم ملی در همه دقایق بازی می‌تواند ارایه گر بازی تهاجمی باشد که این یکی از حسن‌های بزرگ تیم کارلوس کی روش است. معمولا در ارزیابی فاز تهاجمی و دفاعی تیم‌ها زمان بازی را به ۶ زمان ۱۵ دقیقه‌ای تقسیم می‌کنند که تیم ملی در همه این زمان‌ها به گل رسیده است که در این نوع خود جالب است.
ایران، تیمی که در همه دقایق بوی گل می‌دهد تیم ملی، اما در فاز دفاعی تا به این جای کار گلی دریافت نکرده است. بازی تهاجمی تیم ملی در بازی‌های مورد اشاره سبب شده که موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه ما خلق شود که با این وجود تاکنون گلی دریافت نکرده ایم که حفظ این آمار به درخشش علیرضا بیرانوند هم برمی گردد. او در بازی با عمان با مهار ضربه پنالتی در ثانیه‌های ابتدایی بازی ضمن بسته نگه داشتن دروازه ایران، تیم ملی را به بازی برگرداند. امشب تیم ملی در مرحله یک چهارم نهایی بازی‌ها از ساعت ۱۹:۳۰ در استادیوم آل نهیان ابوظبی به مصاف تیم لیپی می‌رود و با عملکرد خوبی که در فاز تهاجمی داشته به نظر می‌رسد با قدرت از این بازی عبور خواهد کرد. آخرین مصاف دو تیم در جام ملت‌ها در سال ۲۰۰۷ بوده که دو تیم به نتیجه مساوی دو بر دو دست یافتند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید