کد خبر : 887084

اسماعیل گونکالوس بازیکن مد نظر باشگاه استقلال در لیگ ازبکستان توپ زده و سابقه گلزنی در لیگ اروپا و باشگاه‌های همان قاره را نیز در کارنامه دارد.

خبر ورزشی نوشت: «اسماعیل گونکالوس» مهاجم جدیدی است که در ۲۴ ساعت گذشته نامش به عنوان بازیکن مد نظر باشگاه استقلال بر سر زبان‌ها افتاده است. فوتبالیستی گلزن که حداقل در ماه‌های اخیر توانسته به اندازه قابل توجهی گل بزند. او در لیگ ازبکستان توپ زده و سابقه گلزنی در لیگ اروپا و باشگاه‌های همان قاره را نیز در کارنامه دارد. در ادامه به بررسی بیشتر کارنامه اسماعیل گونکالوس بازیکن مد نظر باشگاه استقلال پرداختیم.
جزپیات نقل و انتقالات جدید استقلال + عکس
مهاجمی چابک!
اسماعیل گونکالوس، فوتبالیستی درشت‌هیکل با قامتی ۱۸۴ سانتی‌متری است که البته ۷۵ کیلو بیشتر وزن ندارد و از این حیث او را به فورواردی چابک و سرزن تبدیل کرده است.
مهاجم ۲۷ ساله!
متولد چهارم تیر سال ۱۳۷۰ یا به عبارتی ۲۵ ژوئن سال ۱۹۹۱ در کشور گینه بیسائو است. در واقع این بازیکن ۲۷ سال و ۷ ماه سن دارد.
مهاجرت در ۳ سالگی!
او در سن ۳ سالگی به اتفاق خانواده اش راهی اروپا و کشور پرتغال شده و در این کشور زندگی جدیدی را آغاز کرد و مانند کارلوس کی‌روش که اصلیتی موزامبیکی دارد، با شناسنامه پرتغالی به زندگی ادامه داد.
شاگرد مدرسه بوآویستا!
این بازیکن در خاطرات دوران نونهالی اش نوشته با عضویت در مدرسه باشگاه بوآویستا الفبای فوتبال را همانجا آموخته، ولی در ادامه وقتی به عنوان بازیکن با اسماعیل قرارداد بستند، هرگز پولی بابت حضورش در این باشگاه به وی پرداخته نشد!
شروع از لیگ یک فرانسه!
اسماعیل گونکالوس فوتبال رسمی اش را از فصل ۱۱-۲۰۱۰ در لیگ دسته اول فرانسه و با تیم نیس شروع کرد. او دو فصل در این تیم توپ می‌زد. سال اول تنها ۲۹ دقیقه در یک دیدار به میدان رفت و گلی هم نزد. ولی در فصل ۱۲-۲۰۱۱ توانست با ۱۷ بار حضور در ترکیب تیم نیس ۲ گل به ثمر برساند.
بازگشت به پرتغال!
اسماعیل گونکالوس در فصل بعد راهی لیگ برتر پرتغال و تیم «ریو اَوه» شد. نیم‌فصل در این تیم ماند و با توجه به تعداد بازی‌های کمی که به او رسید گلی هم برای باشگاهش به ثمر نرساند. اسماعیل در این تیم ۶ بار بیشتر به میدان نرفت.
انتقال به اسکاتلند!
بازیکن مد نظر استقلال در نیم‌فصل همان سال (۱۳-۲۰۱۲) راهی لیگ اسکاتلند شده و به تیم «میرن» پیوست. ۱۲ بازی و ۳ گل آمار او در این تیم بود.
در اسکاتلند گرانقیمت شد!
او در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در لیگ‌های قبرس، یونان و پرتغال توپ زد و آمار خیلی جالبی هم نداشت، ولی در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ به لیگ اسکاتلند برگشت و عضو تیم هیرت آف میدلتون این کشور شد. یک سال و نیم بازی برای این تیم با ۳۵ بازی و ۱۳ گل همراه شد تا ارزش این بازیکن را از حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار پوند به ۳۵۰ هزار پوند افزایش دهد.
اوجگیری در پاختاکور!
اسماعیل گونکالوس نیم‌فصل سال گذشته و در زمستان ۲۰۱۸ از این تیم اسکاتلندی جدا شده و به تیم پاختاکور ازبکستان پیوست. اوج درخشش این بازیکن در آسیای میانه و این تیم بود. زدن ۱۶ گل در ۳۱ بازی آمار کلی بیش از ۵/۰ گل در هر بازی را برای این بازیکن برجای گذاشت.
4دبل و یک هت‌تریک در ۱۰ بازی!
اسماعیل گونکالوس ۱۶ گل فصل قبلش را در ۱۰ دیدار به ثمر رساند. در واقع او هر ۵۱ دقیقه یک گل برای پاختاکور به ثمر رسانده است. اسماعیل در دیدار برابر نسف قارشی هت‌تریک کرد و در ۴ دیدار دیگر هم دبل داشته است.
انتقال به الاتفاق عربستان!
اسماعیل گونکالوس در برهه‌ای در فصل ۱۶-۲۰۱۵ هم به عنوان یار قرضی راهی کشور عربستان شده و در دو دیدار برای تیم الاتفاق توپ زده است. او در دو دیدار جام حذفی برای این تیم به میدان رفت و سپس دوباره به تیم «آنورتوسیس» در لیگ قبرس برگشت.
خطیر با او مذاکره کرد!
شنیده شد این بازیکن یا مدیر برنامه اش هفته گذشته و در جریان مسافرت علی خطیر به ترکیه توانسته با معاون باشگاه استقلال مذاکراتی داشته باشد. فوتبالیستی که با توجه به گل‌های زده اش در لیگ ازبکستان حالا مشتری‌های دست به نقد کم ندارد.
فوتبالیست ۱/۵ میلیون یورویی!
سایت ترانسفر مارکت که منبع نیمه رسمی برای ارزش‌گذاری روی بازیکنان محسوب می‌شود پس از درخشش اسماعیل در لیگ ازبکستان و زدن ۱۶ گل ارزش یورویی او را ۱/۵ میلیون یورو تعیین کرده است! در حالی که او در آخرین جابه‌جایی از تیم اسکاتلندی به تیم پاختاکور ۳۵۰ هزار یورو ارزش داشته است.
نفر دوم جدول آقای گل ازبکستان!
اسماعیل در لیگ تازه تمام شده این کشور پس از «تیاگو بزِرا» هم‌تیمی خودش در پاختاکور با ۱۷ گل زده به عنوان دومی در جدول آقای گل‌های ازبکستان دست یافت.
گلزنی در جام حذفی!
اسماعیل گونکالوس فصل قبل در جام حذفی ازبکستان هم در ۴ دیدار به میدان رفت که در کل ۲ گل برای پاختاکور به ثمر رساند تا در ۵۰ درصد مسابقات گلزنی کرده باشد.
حضور در لیگ اروپا!
اسماعیل گونکالوس سابقه ۱۰ بازی در لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا را نیز همراه با تیم‌های آپوئل قبرس و ریو اَوه پرتغال در کارنامه اش دارد. همچنین ۳ بار هم در این سطح موفق به گلزنی شده است.
2ماه پیش دبل کرد!
دوشنبه ۱۴ آبان آخرین باری بود که اسماعیل گونکالوس در یک دیدار رسمی موفق به گلزنی شد. دیدار برابر تیم بوکسورو در خانه همین تیم. اسماعیل گونکالوس در آن دیدار گل‌های سوم و چهارم تیمش را در دقایق ۳۵ و ۴۱ به ثمر رساند تا در نهایت با نتیجه پرگل ۶ بر ۲ برنده از زمین حریف بیرون بروند. این دیدار ۲ ماه و ۱۹ روز پیش برگزار شد.
جزپیات نقل و انتقالات جدید استقلال + عکس
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید