کد خبر : 887123

کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص موضوع غیرقانونی بودن استفاده قطری‌ها از بازیکن عراقی‌الاصل در ترکیب تیم ملی این کشور توضیحاتی ارائه کرده است.

خبرورزشی نوشت : یکی از سخنگویان کنفدراسیون فوتبال آسیا، حضور بسام الراویف مدافع ۲۱ ساله عراقی الاصل در ترکیب تیم ملی قطر را قانونی و مطابق با مفاد بند ۷ آیین نامه انضباطی فیفا دانسته است.
به دنبال شکست تیم ملی عراق مقابل قطر در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، عراقی‌ها به حضور هموطن‌شان بسام الراوی در ترکیب تیم ملی قطر اعتراض کردند و آن را تخطی از قوانین فیفا دانستند.
در همین راستا اسکات مک‌اینتایر، خبرنگار استرالیایی شبکه SBS‌ و گاردین، در خصوص این موضوع با کنفدراسیون فوتبال آسیا مکاتباتی داشته است و مدعی شده است که سخنگوی این کنفدراسیون در پاسخ به وی حضور الراوی در ترکیب تیم ملی عراق را قانونی و مطابق با ماده ۷ آیین‌نامه انضباطی فیفا دانسته است.
در ماده ۷ آیین نامه انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال آمده است که یک بازی زمانی مجاز به بازی در تیم ملی یک کشور است که (۱) خود متولد آن کشور باشد (۲) یکی از والدین تنی یا اجدادش در آنجا متولد شده باشند و (۳) پس از رسیدن به سن ۱۸ سال، به صورت مداوم ۵ سال در آن کشور زندگی کرده باشد.
گفته می‌شود که بسام الراوی شرایط فوق را برای بازی در ترکیب تیم ملی قطر ندارد و AFC هم در پیگیری‌های اسکات مک‌اینتایر از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرده و از وی خواسته که برای آگاهی از جزئیات شرایط الراوی با فدراسیون فوتبال قطر تماس برقرار کند.
بسام الراوی زننده گل برتری قطری‌ها مقابل عراق در مصاف دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌ها بود.
در همین حال گفته می‌شود که برترین گلزن تیم ملی قطر، المعز علی هم با شرایطی مشابه با الراوی برای این تیم بازی کرده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید