کد خبر : 887166

برای داشتن قرعه بهتر برای ایران یا ژاپن.

در صورتی که تیم میزبان بتواند مقابل استرالیا به برتری برسد، شاهد یکی از عجیب‌ترین دیدار‌های جام میان امارات و قطر در نیمه نهایی خواهیم بود که این روز‌ها تیره‌ترین روابط سیاسی را دارند.

"ورزش سه" نوشت : دیدار عربستان و قطر در شرایطی برگزار شد که از آن به عنوان سیاسی‌ترین بازی جام نام برده می‌شد؛ دیداری که تحت تاثیر مناقشات سیاسی چند سال اخیر دو کشور قرار داشت و از نگاه فوتبالی هم پیروزی شاگردان سانچس به نوعی حذف عربستان را رقم زد که باید برای رسیدن به مرحله یک چهارم، سخت‌ترین بازی این مرحله را مقابل ژاپن برگزار می‌کردند. پس از این دیدار شاید کسی تصور دیداری سیاسی‌تر را نمی‌کرد، ولی حالا که قطر برخلاف پیش بینی‌ها موفق به حذف کره جنوبی شده، هیچ بعید نیست استرالیا هم که مصدومان زیادی در این دوره داشته و شرایط خوب ۴ سال پیش را ندارد، مقابل امارات حذف شود. روابط امارات و قطر به حدی این روز‌ها تیره و تار شده که هیچ هواداری از این کشور در امارات حاضر نشده و اذیت شدن چند خبرنگار قطری و بازگشت آن‌ها و همینطور راه ندادن نائب رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا به امارات که در ابتدای رقابت‌ها رخ داد، سبب شده این روابط تیره‌تر هم بشود. حالا اگر امارات بتواند به مرحله نیمه نهایی برسد، شاهد دیداری حیثیتی و البته عجیب در مرحله نیمه نهایی خواهیم بود؛ مسابقه‌ای که می‌تواند با برخورد‌های فیزیکی زیاد و احتمال محرومیت‌های بازیکنان دو تیم هم همراه باشد و این در صورت به وقوع پیوستن این فرضیه، دیگر تیمی که از میان دو تیم ایران و ژاپن به فینال خواهد رسید، شانس زیادی برای قهرمانی با توجه به خستگی زیاد تیم حریف پیش رو خواهد داشت.
البته که با تمام این تفاسیر شاگردان زاکرونی در این دوره از رقابت‌ها بسیار ضعیف‌تر از دو دوره قبل ظاهر شده اند و حذف آن‌ها مقابل استرالیای با تجربه و با شخصیت، محتمل‌تر از صعود آن‌ها به نیمه نهایی به نظر می‌رسد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید