کد خبر : 887217

تفاوت ایران و چین، فقط بحث حضور کی‌روش روی نیمکت ما یا بازیکنان قدرتمندمان نبود. تیم ملی ایران از هوش ذاتی فوتبالیست‌هایش توانست راهی برای کسب پیروزی ۳ بر صفر برابر چین بسازد.

خبرورزشی نوشت : چین را بردیم، عالی هم بردیم و عملکرد فوق العاده‌ای از شاگردان کارلوس کی‌روش دیدیم. در یک کلام، بعد از برد مقابل چین، جدا از همه این رکوردشکنی‌ها و کلین‌شیت‌ها، نسبت به کسب عنوان قهرمانی دل‌مان گرم شد. نکات زیادی از بازی با چین باقی ماند که در روزنامه امروز در مورد همه آن‌ها صحبت شده، ولی یک موضوع بسیار مهم باقی ماند؛ اینکه تفاوت ایران و چین، فقط بحث حضور کی‌روش روی نیمکت ما یا بازیکنان قدرتمندمان نبود. تیم ملی ایران از هوش ذاتی فوتبالیست‌هایش توانست راهی برای کسب پیروزی ۳ بر صفر برابر چین بسازد.
راهی که البته از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ و پیروزی برابر قطر در دوحه آغاز شد و در دو جام جهانی و دو جام ملت‌ها ادامه دارد. رمز پیشرفت فوتبال ایران، بهره‌مندی از تاکتیک‌های کی‌روش نیست بلکه او جدا از استعداد، فاکتور دیگری از فوتبالیست‌های ایران را از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل کرد.
هوش ذاتی؛ تفاوت مهم یوز و اژد‌ها
کی‌روش خیلی زود فهمید فوتبالیست‌های ایران، باهوش هستند و روی همین اساس، تمام برنامه‌هایش را روی همین هوش ذاتی می‌گذارد. فوتبالیست‌هایی که اگر در راه درستی قرار بگیرند، با سرعت سرسام‌آوری به سمت پیشرفت می‌روند؛ اتفاقی که برای سردار آزمون، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مرتضی پورعلی‌گنجی، سیدمجید حسینی، وحید امیری، مسعود شجاعی و... در همین تیم فعلی رقم خورده است.
کی‌روش فهمید اگر از هوش بازیکنان ایرانی بهره ببرد، به مراتب سودآوری بیشتری خواهد داشت و این اتفاق، مهم‌ترین تفاوت بین یوز‌های ایرانی و اژد‌های چینی بود. انصافاً با حضور مربی بزرگی مثل مارچلو لیپی، وضعیت فنی تیم ملی چین تغییر کرده بود و آن‌ها با ۴ هافبک، به دنبال پرسینگ بودند، اما مدافعان این تیم هوشمندی نداشتند و سه بار مثل یکدیگر، برای بازیکنان ما فرصت گلزنی ساختند. هر سه گل، به خاطر هوش ذاتی بازیکنان ایران بود و تفاوت‌ها توسط کی‌روش رقم خورد؛ کسی که می‌داند با این فوتبالیست‌های مستعد باید چطور نتیجه بگیرد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید