کد خبر : 887253

زوج سازی جدید در خط حمله

مهدی طارمی در بازی با ژاپن تیم ملی را همراهی نخواهد کرد به این خاطر که دو اخطاره است. غیبت این بازیکن دغدغه‌هایی را به وجود آورده است که نکند در غیاب مهدی طارمی تیم ملی برای عبور از سد ژاپن با چالش مواجه شود.

"ورزش سه" نوشت : تیم ملی پیش از شروع جام ملت‌ها سعید عزت الهی را به دلیل مصدومیت از دست داد، اما اینروز‌ها اینقدر امید ابراهیمی در جلوی خط دفاعی خوب بازی می‌کند که عدم حضور سعید عزت الهی در ترکیب چندان به چشم نمی‌آید و کسی از او حرف نمی‌زند. تازه اگر امید نباشد روزبه چشمی و احمد نورالهی آماده اند به عنوان تک هافبک دفاعی برای تیم ملی ارایه گر بازی خوبی باشند. هم چنین علی قلی زاده هم به دلیل مصدومیت از لیست تیم ملی برای جام ملت‌ها خط خورد، اما تیم ملی در فاز تهاجمی یکی از بهترین تیم‌های جام ملت‌های آسیا است. در بازی با چین هم وحید امیری به دلیل محرومیت بازی را از سکو دنبال کرد و احسان حاج صفی با یک خط جلو آمدن به خوبی این خلا را پر کرد و حال کارلوس کی روش مانده در بازی با ژاپن از وحید امیری استفاده کند یا دوباره به احسان حاج صفی بازی بدهد. در خصوص مهدی طارمی هم شرایط به همین شکل است. خوشبختانه تیم ملی ارتش یک نفره نیست. کریم انصاری فرد آماده است به جای مهدی طارمی بازی کند. دیدید که در بازی با چین در همان دقایق کوتاهی که به زمین آمد چقدر موثر بازی کرد و زننده گل سوم تیم ملی هم بود. در پست مهدی طارمی، مهدی ترابی هم می‌تواند ایفای نقش کند. مهاجمی که یک دنیا انگیزه است و اگر همانند کریم فرصتی برای بازی پیدا کند عطش زیادی برای نزدیک شدن به دروازه حریف و گل زنی خواهد داشت.
غیبت طارمی؛ تیم ملی ارتش یک نفره نیست حضور یک تیم خوب روی نیمکت دغدغه‌های کارلوس کی روش را به حداقل رسانده است و دیدید که سرمربی تیم ملی در مواجهه با غیبت مهدی طارمی در بازی با ژاپن گفت: بازیکنی که محروم می‌شود مجرم نیست. شاید تنها بازیکنی که در ترکیب تیم ملی یک جانشین هم تراز نداشته باشد علیرضا بیرانوند است. با احترام به امیر عابدزاده و البته پیام نیازمند باید گفت: علیرضا بیرانوند اینروز‌ها در لول دروازه بانان مطرح فوتبال جهان گلری می‌کند. بدون کار اضافه با روحیه و البته خیلی دقیق که به خوبی از عقب بازیخوانی و تیم را هدایت می‌کند. اما همان طور که اشاره شد در سایر پست‌ها تیم ملی دو بازیکن خوب دارد. نمونه اش در خط دفاعی محمد حسین کنعانی زادگان به خوبی در کنار مرتضی پورعلی گنجی تبدیل به یک زوج دفاعی مطمئن شده است. این غیت منجر به زوج سازی جدید در ترکیب تیم ملی می‌شود. کریم انصاری فرد و سردار آزمون یا مهدی ترابی و سردار آزمون. حتی به این بهانه ممکن است کارلوس کی روش سیستم بازی تیم ملی را در بازی با ژاپن تغییر دهد. اما هدف همان است. پیروزی و صعود به دیدار پایانی و در نهایت هم قهرمانی. چون به زعم کارلوس کی روش دومی در جام ملت‌ها یعنی ناکامی.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید