کد خبر : 887275

منتقدان تیم ملی با هر اتفاقی که در امارات رخ می دهد، ادعاهای تازه ای را مطرح می کنند و انگار قصد لذت بردن از فوتبال را در سر ندارند.

خبرورزشی نوشت : متاسفانه با وجود درخشش تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا، هنوز برخی از منتقدان قصد ندارند دست از سر بازیکنان و کادرفنی بردارند و با این شعار که: «ما منتقد کارلوس کی روش هستیم نه تیم ملی»، فعالیت‌های عجیب شان را دنبال می‌کنند. انگار کی روش در جای دیگری فعالیت می‌کند و کمپ تیم ملی در جای دیگری است که اگر کسی به کی روش طعنه زد، در حال حمایت از تیم ملی است!
برخی از این مثلا کارشناسان اعتقاد داشتند ایران کار عجیبی نکرد که به یمن جنگ زده، ۵ گل زد یا ویتنام را برد. تیم ملی باید عراق را شکست می‌داد. حالا مشخص شد تیم‌هایی که شکست دادیم، واقعا قدرتمند بودند. ویتنام تا لحظه آخر، گریبان ژاپن را رها نکرد و عراق هم فقط روی یک بدشانسی و یک ضربه کاشته برابر قطر متوقف شد وگرنه شانس خوبی برای صعود به یک چهارم و سپس نیمه نهایی داشت.
به عمان و چین رسیدیم، داستان‌ها عوض شد. منتقدان همیشگی، هر اتهام و انتقادی که می‌خواستند، علیه کادرفنی و بازیکنان تیم ملی رقم زدند و مدام می‌گفتند: «امیدواریم تیم ملی قهرمان شود» با این استدلال، به صورت غیرمستقیم، تیم ملی را هدف قرار می‌دادند، چون کی روش، سردار آزمون، مهدی طارمی، مجید حسینی و... همگی متعلق به همین تیم ملی بودند و هستند و هر انتقادی به آن‌ها وارد شود، در واقع به تیم ملی لطمه وارد می‌شود.
به نیمه نهایی رسیده ایم و ایران با هدایت همین کارلوس کی روش، تا به حال سنگین‌ترین شکست را به یمن، ویتنام، عمان و چین تحمیل کرده و این تیم ها، قبل و بعد از بازی با ایران، هرگز چنین شکستی را تجربه نکرده بودند. حالا در آستانه دیدار با ژاپن، همین مثلا منتقدان وارد عمل شده و می‌گویند باید بدون گل خورده، قهرمان رقابت‌ها شویم! همین‌ها که تا دیروز مدعی بودند ایران شانسی برای قهرمانی ندارد و حتی برخی از آن‌ها به صورت وقیحانه در فضای مجازی اعلام می‌کردند بهتر است تیم ملی قهرمان نشود تا کی روش را با خیال راحت کنار بگذاریم، حالا می‌گویند با همین کلین شیت ها، باید قهرمان شویم!
البته فوتبال مقوله ایست که هیچ «بایدی» در آن نمی‌گنجد، اما ترجیح مان این است که اصلا مقابل ژاپن گل بخوریم، اما به فینال برسیم، در فینال هم گل بخوریم، اما قهرمان شویم! عملکرد منتقدان تیم ملی به شکلی بوده که دیگر نمی‌شود به تحلیل‌های شان اعتماد کرد. همان‌ها که بابت یک ترجمه اشتباه، اشک تمساح ریختند، حالا دنبال قهرمانی با ادامه کلین شیت‌ها هستند.
این تیم ملی با همین قدرت دفاعی و تهاجمی، می‌تواند با کلین شیت هم قهرمان شود، ولی منتقدان تیم ملی می‌خواهند با استفاده از این حربه، تمرکز بازیکنان را بهم بریزند تا آن‌ها به جای فکر کردن به پیروزی، فقط فکر این باشند که دروازه مان را بسته نگه داریم و کلین شیت کنیم. واقعیت جامعه، اما چیز دیگری است. مردم به کارلوس کی روش و تیم ملی اعتماد دارند و همه «دعا و تلاش» می‌کنیم تا قهرمان شویم.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید