کد خبر : 887276

دفاع همه جانبه رئیس فدراسیون از سامورایی‌ها

رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن در واکنش به انتقادات از نمایش این کشور در جام ملت‌های آسیا مدعی شد قهرمانی برای آن‌ها در اولویت قرار دارد نه بازی زیبا.

"ورزش سه"نوشت : برد‌های با اختلاف اندک و اقتصادی ژاپن که توام شد با بازی نه چندان دلچسب از سوی سامورایی‌ها انتقادات زیادی را رقم زد. هاجیمه موریاسو و شاگردانش این بار با استراتژی کاملا متفاوت نسبت به جام جهانی توانستند با نمایش نه چندان زیبا جواز صعود به نیمه نهایی را بگیرند تا در این مرحله رقیب ایران شوند. اوج گیری انتقادات از این استراتژی باعث شد تا کوزو تاشیما رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن با اعتراف به این که قهرمانی برای آن‌ها در اولویت قرار دارد نه بازی زیبا به حمایت از مربی و بازیکنان این تیم بپردازد. رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن گفت: «امیدوارم بتوانیم به فینال برسیم تا قهرمان شویم حتی اگر این مهم با بازی‌های ضعیف رقم بخورد. به نظرم در چنین تورنمنت‌هایی نتیجه و قهرمانی اهمیت دارد نه بازی زیبا».
او ادامه داد: «تشکر و تقدیر ویژه‌ای از تیم ویتنام دارم. آن‌ها نشان دادند که تیم قدرتمندی هستند و سزاوار صعود بودند، اما تیم ژاپن به خوبی از تجربه اش بهره برد. ویتنامی‌ها فوق العاده بودند و من خوشحالم که این تیم نشان داد می‌تواند در آینده نزدیک قطبی در فوتبال قاره باشند».
تاشیما: قهرمانی ژاپن را به بازی زیبا ترجیح می‌دهم رئیس فدراسیون ژاپن در اعترافی جالب تصریح کرد: «قبل از بازی از قدرت ویتنام ترس داشتیم. چون می‌دانستیم آن‌ها چه تیم یکدست و قدرتمندی هستند و دیدید که ما با چه چالشی روبرو شدیم. به نظرم این بازی می‌توانست به نحو دیگری هم رقم بخورد که شانس با ما یار بود گرچه از سیستم کمک داور ویدئویی هم نباید به سادگی بگذریم». تاشیما در پایان به استراتژی تاکتیکی متفاوت سامورایی‌ها به نسبت جام جهانی اشاره و گفت: «ما برای قهرمانی به امارات آمدیم. در این راه مهم نیست چه نمایشی دارید مهم این است که نتیجه بگیرید. عملکرد ما خوب نبود حتی در بازی آخر مقابل ویتنام، ولی با این حال عربستان را بردیم و در این لحظه‌ها مهم پیروزی و موفقیت است نه عملکرد زیبا و تماشاگرپسند. ترجیح می‌دهم ژاپن قهرمان شود تا این که بخواهد زیبا بازی کند».
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید