کد خبر : 887459

ژاپن در برابر ایران دفاعی بازی خواهد کرد! با سیستم ۲-۴-۴. ژاپن در این تورنمنت و در برابر عربستان به خوبی فوتبال دفاعی را به نمایش گذاشت. این تیم در ۲۶ درصد از زمان بازی صاحب توپ و میدان بود و ۱۹۷ پاس داد، اما برنده بازی با یک گل بود.

"ورزش سه" نوشت : ژاپن در حالی با سیستم ۲-۴-۴ دفاعی بازی کرد که این سیستم به خودی خود برای ارایه بازی تهاجمی است. از سویی ایران هم در برابر ژاپن نمایشی نخواهد داشت که در برابر چین داشت. تیم ملی در مصاف با چین با سیستم ۱-۴-۱-۴ بازی کرد. هر چند آنالیزور‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا بر این عقیده اند تیم ملی فوتبال ایران با رهبری کارلوس کی روش ۱-۱-۴-۴ بازی می‌کند و دو مهاجم سردار آزمون و مهدی طارمی هستند.
تحلیل AFC از سیستم بازی ایران تیم ملی به احتمال قوی در بازی با ژاپن ۱-۳-۲-۴ بازی خواهد کرد. البته ۱-۳-۲-۴ تیم ملی در جام ملت‌ها و در بازی با ژاپن کمی تهاجمی‌تر از جام جهانی است و البته باید به این نکته اشاره واضح داشت که در فوتبال روز دنیا خیلی با این شیوه ارایه گر بهترین بازی‌های تهاجمی هستند به این خاطر که این سیستم هم در دفاع منعطف است و هم در حمله و اگر در فوتبال ایران دفاعی جلوه می‌کند به خاطر بهره گیری از دو هافبک صفر تا صد دفاعی در جلوی خط دفاعی است در حالی که در فوتبال روز دنیا از دو هافبک دفاعی که در جلوی خط دفاعی بازی می‌کنند یکی تهاجمی است و به هنگام حمله تیمی جدا می‌شود.
تحلیل AFC از سیستم بازی ایران ایران در برابر ژاپن آیا مشخص است با کدام ترکیب بازی می‌کند و با کدام سیستم؟ این را خیلی‌ها نمی‌دانند. شاید تنها کسانی که از این موضوع مطلع هستند اعضای کادر فنی تیم ملی و بازیکنان هستند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید