کد خبر : 887765

واکنش تند کی روش به درخواست خبرنگاران برای عذرخواهی از مردم ایران پس از شکست سنگین برابر ژاپن

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری جنجالی خود در شرایطی که تمام مردم ایران از شکست سنگین سه بر صفر مقابل ژاپن غمزده هستند در واکنش به درخواست خبرنگاری مبنی بر عذرخواهی برای چنین نتیجه ای برای تیم اول آسیا وقیحانه گفت :" شما باید عذرخواهی کنید نه من "
کی روش: شما باید عذرخواهی کنید نه من!
کارلوس کی روش زحمات زیادی برای فوتبال ایران کشید اما کاش این رفتار حرفه ای را از مکتب فوتبال روز دنیا فراموش نمی کرد که پس از شکست سنگین برای یک تیم مدعی سرمربی آن تیم حداقل برای احترام به علاقمندان به تیم تحت هدایتش ، می بایست با قبول کردن مسئولیت شکست از آنها عذرخواهی کند چرا که هواداران آن تیم مدعی انتظار چنین شکست سنگینی را برای تیمشان نداشتند و تنها عذرخواهی و بزرگ منشی است که می تواند آنها را به آرامش برساند.
تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا با نتیجه دور از انتظار ۳ بر صفر مقابل ژاپن شکست خورد و رویایی طلسم شکنی چهار دهه ای خود را به دست فراموشی سپرد. بعد از این باخت، کارلوس کی روش در نشست خبری حاضر شد و به شکل غیر رسمی با فوتبال ایران و سمت خود در تیم ملی وداع کرد. کی روش در این نشست به ترانه ای از سیناترا اشاره کرد و گفت: برای مردم ایران بهترین ها را آرزو می کنم. من کار خودم را انجام دادم و اینجا پایان است. کی روش حتی وقتی برای بار دوم با سوالی پیرامون آینده اش در ایران مواجه شد، پاسخ نداد و به نکاتی مثل میراث بزرگش در فوتبال ایران که شامل بازیکنان جوان و مستعد است، اشاره کرد. همچنین وقتی یک خبرنگار ایرانی از او درخواست کرد که بابت این شکست از مردم ایران عذرخواهی کند، انگشتش را به سمت او گرفت و گفت: تو باید عذرخواهی کنی. و سپس نشست خبری را ترک کرد پی نوشت : کارلوس کی روش زحمات زیادی برای فوتبال ایران کشید اما کاش این رفتار حرفه ای را از مکتب فوتبال روز دنیا فراموش نمی کرد که پس از شکست سنگین برای یک تیم مدعی سرمربی آن تیم حداقل برای احترام به علاقمندان به تیم تحت هدایتش ، می بایست با قبول کردن مسئولیت شکست از آنها عذرخواهی کند چرا که هواداران آن تیم مدعی انتظار چنین شکست سنگینی را برای تیمشان نداشتند و تنها عذرخواهی و بزرگ منشی است که می تواند آنها را به آرامش برساند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید