کد خبر : 888059

حق با فاکس اسپورت است

فاکس اسپورت پس از شکست تیم ملی ایران برابر ژاپن نوشت: تاوان اعتراض بی‌دلیل به داوری، باید درس بزرگی برای فوتبال ایران باشد.

خبرورزشی نوشت : بهترین تحلیل پس از شکست تیم ملی ایران برابر ژاپن را فاکس اسپورت انجام داد که نوشت: «ایران تاوان اعتراض بی‌موقع خود به داوری را داد. وقتی همه بازیکن‌ها قبل از سوت داور استرالیایی به سمت او رفتند و اعتراض کردند مهاجم فرصت‌طلب ژاپنی توانست گل اول بازی را به ثمر برساند که حساس‌ترین گل مسابقه بود.» بله، شوخی نیست و کاملاً جدی است که در بازی با ژاپن کارلوس کی‌روش، اوسیانو کروز و اغلب شاگردانش سوت به دست گرفته و می‌خواستند نقش داور مسابقه را بازی کنند! اولین اعتراض را هم سردار آزمون انجام داد.
در دقایق ابتدایی بازی بعد از خطای وحید امیری روی بازیکن ژاپن در ضد حمله، سردار جلو رفت و به داور استرالیایی گفت که چرا این‌طوری قضاوت می‌کنی؟! در ادامه زمانی که بر سر خطایی که وسط زمین روی سردار آزمون شد کارلوس کی‌روش اولین اعتراض خود را به داور چهارم انجام داد. وحید امیری به خاطر خطای بعدی کارت زرد گرفت و تماشاگران ایرانی حاضر در ورزشگاه به تبعیت از نیمکت تیم کشورمان علیه کریستوفر جیمزبیث اعتراض کردند. لحظاتی بعد رامین رضاییان خطایی روی بازیکن ژاپن انجام داد که روی این صحنه هم کی‌روش به شدت اعتراض کرد.
حوالی دقیقه ۴۰ روی یک کاشته بازیکن ژاپنی روی هوا رامین را زد و داور هم خطا گرفت، اما رضاییان با اعتراض اعتقاد داشت باید طرف کارت زرد هم بگیرد! بعد از خطای اواخر نیمه اول امید ابراهیمی روی بازیکن ژاپنی تمامی بازیکنان ایرانی به سمت داور رفته و معترض شدند! پس از اشتباه محرز و بچگانه مدافعان ایرانی و به ثمر رسیدن گل بازی، کارلوس کی‌روش به سمت داور چهارم و ناظر مسابقه رفت و با فریاد اعتراض کرد که بازیکن حریف روی کنعانی‌زادگان مرتکب خطا شده است.
روی صحنه پنالتی، اول کارلوس کی‌روش معترض شد، اوسیانو هم لب خط آمد و اعتراض کرد. بازیکنان ایرانی دسته‌جمعی بر سر داور ریختند تا از کمک‌داور ویدئویی استفاده کند و این اعتراض را با لحن بدی انجام دادند. چه بسا اگر ملی‌پوشان ما مؤدبانه‌تر رفتار می‌کردند داور استرالیایی رأی خود را برمی‌گرداند، اما همین اعتراض‌های دسته‌جمعی کار دست تیم ما داد.
دقایقی گذشت، اما کی‌روش کماکان اعتراض داشت و حتی یک لحظه بر سر داور چهارم با عصبانیت داد زد! مسعود شجاعی اواخر بازی با ژاپن در نقش دستیار کی‌روش ظاهر شده و لب خط آمده بود که با تذکر داور چهارم مواجه شد که از نیمکت ایران کلافه شده بود! آنچه خواندید واقعیت‌های بازی ایران و ژاپن بود که در زمین اتفاق افتاد. به اعتقاد نگارنده مقصر اصلی تشنج روی نیمکت ایران و داور شدن تمام بازیکنان ایرانی برابر ژاپن، خود کارلوس کی‌روش بود. البته فرهنگ غلط فوتبال ایرانی که بازیکنان و مربیان همواره به خود اجازه دخالت در کار و تصمیمات داور را می‌دهند و بر سر هر صحنه‌ای اعتراض می‌کنند به جای خود، اما مرد پرتغالی تیمش را به سمت تشنج هُل داد! رفتار‌های کی‌روش و شاگردانش در فوتبال امروز دنیا کارایی ندارد.
به همه هم ثابت شد با شلوغ‌کاری، داد و بیداد داخل و کنار زمین شاید در لیگ برتر ایران بتوان نتیجه گرفت، اما در مسابقات برون‌مرزی و بین‌المللی این حربه نخ‌نما به ضرر خودمان تمام می‌شود. هر چند می‌دانم بی‌فایده است، اما امیدوارم این شکست تلخ و دردناک که بخش عمده‌ای از آن به قول فاکس اسپورت تاوان اعتراض بی‌دلیل به داوری بود درس بزرگی برای فوتبال ایران باشد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید