کد خبر : 888129

شاهرخی: بازی‌های دوستانه ضعیف به تیم ملی ضربه زد

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران اعتقاد دارد برگزاری بازی‌های دوستانه ضعیف پیش از جام ملت‌های آسیا باعث شد تا کادرفنی تیم ملی ایراد‌های تیم خود را نشناسد.

ورزش سه نوشت: همایون شاهرخی به عنوان سرمربی سابق تیم ملی که سوابق زیادی در فوتبال ایران دارد، انتقاد‌هایی را به روند آماده سازی تیم ملی دارد. شاهرخی در خصوص شکست ایران مقابل ژاپن و حذف از جام ملت‌های آسیا به ایرنا گفت: در خصوص تیم ملی حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد، اما در ابتدا باید از کادرفنی، بازیکنان و همه عوامل تشکر کنم که در پنج بازی ملت را شاد کردند. در آسیا چهار حریف اصلی داریم، اما با پیروزی مقابل تیم هایی، چون یمن توقع مردم را زیاد بالا بردیم و به بازیکنان هم استرس وارد کردیم.
وی ادامه داد: همه می‌دانستیم پیروزی مقابل تیم هایی، چون عمان کار مهمی نیست و باید از سد تیم هایی، چون ژاپن بگذریم که متاسفانه در این کار موفق نبودیم. یکی از ایراد‌های اصلی تیم ملی این بود که کادرفنی همیشه دوست داشت با تیم‌های ضعیف بازی دوستانه برگزار کند. تیم ملی به خاطر عدم برگزاری بازی‌های دوستانه مهم نتوانست ایرادات خط دفاعی خود را پیدا کند.
شاهرخی در بخش دیگری از صحبت هایش تاکید کرد: وقتی تیم ملی مقابل عمان چند موقعیت گلزنی به حریف می‌دهد یعنی در کار دفاعی دچار مشکلات جدی است. اگر پیش از بازی ژاپن هم شانس با تیم ملی همراه نبود احتمال داشت خیلی زودتر از جام ملت‌ها کنار برویم.
وی در خصوص روحیه پرخاشگرانه بازیکنان تیم ملی در دیدار مقابل ژاپن گفت: هر بازیکنی برای الگو گرفتن به سرمربی خود نگاه می‌کند و بی تردید اعتراض‌های همیشگی کارلوس کی روش به داوران، به بازیکنانش منتقل شده بود و در نهایت باعث آن اشتباهات وحشتناک در دیدار مقابل ژاپن شد.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص جدایی کی روش اظهار داشت: مطمئن باشید اگر در فدراسیون فوتبال نظم و انضباط وجود داشته باشد هر مربی می‌تواند در ایران با قدرت کار کند. در میان پنج تیم برتر آسیا قرار داریم و مربیان زیادی دوست دارند در تیم ملی ایران کار کنند. برخلاف تصور کادرفنی و رنکینگ فیفا ما تیم اول آسیا نیستیم و این فقط آمار‌های اشتباهی است که فیفا داد.
شاهرخی در پایان گفت: امیدوارم فدراسیون فوتبال به اندازه داشته هایش سرمربی انتخاب کند و به سراغ گزینه‌های عجیب نروند. کی روش هم روز اولی که به ایران آمد بسیار فرمان می‌برد، اما انقدر مدیران ما مقابل او ضعف نشان دادند تا رفتار او به شکل دیگری تغییر کرد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید