کد خبر : 891670

باشگاه پرسپولیس در آستانه لیگ قهرمانان آسیا با اطلاعیه از هوادارانش خواست تا به نکات مهمی در دیدار با پاختاکور توجه کنند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از ورزش سه : تیم پرسپولیس در حالی به مصاف پاختاکور ازبکستان می‌رود که یک جلسه محرومیت تعلیقی در لیگ قهرمانان آسیا دارد و به همین دلیل کوچک‌ترین اشتباهی میتواند به منزله محرومیت آن‌ها از دیدار بعدی شود؛ هرچند که بازی بعدی این تیم در مقابل الاهلی عربستان خواهد بود، اما باتوجه به زمان دادرسی و... امکان دارد جریمه سرخ‌ها به دیدار با السد نیز برسد؛ بنابراین هواداران پرسپولیس باید نکات مختلفی را رعایت کنند که در بیانیه باشگاه پرسپولیس نیز آورده شده است: پرتاب هر گونه اشیاء، انفجار مواد محترقه، استفاده از هرگونه مواد آتش‌زا و دودزا به هر نحو، استفاده از عوامل مزاحم در برگزاری مسابقه، چون نور لیزر، ورود به بخش‌های غیر مجاز، به ویژه محیط برگزاری مسابقه، توهین به عوامل برگزاری مسابقه یا تیم حریف، بی‌نظمی روی سکوها، به کار بردن شعار‌های نامتناسب با محیط ورزش، به کارگیری الفاظی که از آن‌ها شائبه توهین، قوم‌گرایی یا نژاد پرستی ایجاد می‌شود، ایجاد اختلال در جریان برگزاری بازی به هر نحو، تهدید، استفاده از نمادها، پرچم‌ها یا پارچه نوشته‌هایی که این موارد در آن‌ها لحاظ نشده باشد، همگی از موارد آسیب زننده به پرسپولیس خواهند بود که پرهیز از آن‌ها به شدت مورد تاکید کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دارد و به تیم‌های حاضر اعلام شده است؛ در مواجهه با آن، برخورد‌های جدی انضباطی صورت می‌گیرد.
هشدار باشگاه پرسپولیس به هواداران در استانه لیگ قهرمانان اسیا هواداران عزیز پرسپولیس توجه داشته باشند، در لیگ قهرمانان آسیا، رقابت سنگینی با حریفان خود داریم. حریفانی که در اکثر موارد از امکانات سخت افزاری بیشتری سود می‌برند و پرسپولیس برای جبران فاصله و پیشی گرفتن از ایشان در کنار تلاش‌های مدیریت، درایت کادر فنی و غیرت و قابلیت‌های فنی بازیکنان روی حمایت هواداران حساب می‌کند. این حضور در مقاطعی حساس می‌تواند سرنوشت بازی‌ها را تغییر دهد و باید بسیار مراقب باشیم پرسپولیس و هواداران از یکدیگر محروم نشوند. همچنین لازم به یادآوری است که از موارد مورد تاکید کنفدراسیون فوتبال ورود تماشاگر طبق ظرفیت تعیین شده است. راهروها، راه پله‌ها و در کل مسیر‌های عبور باید خالی از تماشاگران باشد. بر این اساس می‌خواهیم با توجه به وجود امکان پیش فروش بلیت، با اعلام تکمیل ظرفیت، عزیزانی که موفق به خریداری بلیت می‌شوند به هیچ وجه به سوی ورزشگاه حرکت نکنند که این مساله نه تنها حمایت از سرخپوشان نخواهد بود بلکه با ایجاد مشکلات بعدی به پرسپولیس لطمه می‌زند. تماشاگران پرسپولیس همچنین توجه داشته باشند که شاید بعضی عوامل بخواهند شرایطی را فراهم آورند که با نقض موارد یاد شده از روی عمد یا تحت تاثیر احساسات، موجبات محرومیت پرسپولیس از حضور تماشاگران در بازی‌های بعدی را فراهم آورد. در این موارد ضروری است با رعایت موازین قانونی و با پرهیز از درگیری، در همکاری با عوامل برگزاری مسابقه و نیروی انتظامی، از وقوع آن جلوگیری شود.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید