کد خبر : 893923

هافبک عراقی استقلال عقیده دارد تیمش دربی را با پیروزی پشت سر می‌گذارد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از خبرورزشی : طارق همام یکی از خرید‌های خارجی این فصل استقلال بود که عملکرد خوبی در ترکیب این تیم داشت و خیلی زود روی سکو‌ها محبوب شد. با او در خصوص حضورش در استقلال، فضای ایران و دربی صحبت کردیم.
از حضورت در ایران بگو تجربه خوبی برای من بود که پیش آمد و استقبال کردم. من تجربه حضور در ترکیه و امارات را هم داشتم و حضور در ایران هم برایم یک تجربه شیرین و خوب است ک ه تا اینجا هم خوب پیش رفته. ابتدا به دلیل بلد نبودن زبان و آشنا نبودن با شرایط کمی برایم سخت شد و طول کشید تا آداپته شوم، ولی حالا از شرایطم راضی‌ام.
خیلی زود در استقلال جا افتادی و محبوب هم شدی من همیشه روشی برای بازی خودم دارم که برایم تفاوتی ندارد در چه تیمی و چه شرایطی باشم و همیشه دوست دارم بهترین بازی خود را برای تیمی که در آن هستم انجام دهم و استقلال هم برایم همین‌طور است. خوشحالم که لطف هواداران استقلال شاملم شده است.
قبل از آمدن به ایران چه شناخت و دیدی نسبت به استقلال داشتی؟ شناخت زیادی نداشتم و فقط می‌دانستم یک تیم بزرگ و پرطرفدار در ایران و قاره آسیاست، ولی مدیر برنامه‌هایم برایم در مورد این تیم بیشتر توضیح داد و به توصیه او گوش کردم و بین پیشنهاداتم این پیشنهاد را پذیرفتم و حالا از این انتخاب راضی‌ام.
کار کردن با شفر چطور است؟ او در مقایسه با سایر مربیانی که سابقه کار با آن‌ها را داری در چه سطحی است؟ برای شفر و دانش فنی او احترام زیادی قائل هستم. او مربی بزرگی است و سابقه کار با بازیکنان بزرگی را داشته و حالا تجربیاتش را در اختیار جوان‌ها می‌گذارد و تلاش می‌کنم از او برای بهتر شدن فوتبالم استفاده کنم.
استقلال این فصل و بازیکنانش با فصل قبل مقایسه می‌شوند. خودت متوجه این فضا شده‌ای؟ من زیاد در جریان ریزِ اتفاقات فصل گذشته استقلال نیستم و در فضای آن روز‌ها نبودم و خیلی نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است، ولی تلاش همه بازیکنان این است که بهترین عملکرد را داشته باشیم.
پیش از تو الحاجی گرو و نومایر جذب تیم شدند، ولی موفق نبودند و مجبور به ترک تیم شدند. نظرت در مورد آن‌ها چیست؟ من با بازیکنان خصوصاً گرو رابطه خوبی داشته و دارم و بازیکنان خوبی بودند و هرجا که هستند آرزوی موفقیت برایشان دارم. استقلال تیم پرمهره‌ای است و بازیکنان خوب زیادی دارد که کار را برای هر بازیکنی سخت می‌کند.
کری خوانی جالب ستاره خارجی استقلال برای پرسپولیسی ها
۳ بازیکن خارجی جدید یعنی منشا، ایسما و پاتوسی را چطور دیدی؟ آن‌ها هم نفرات خوبی هستند و توانستند عملکرد خوبی داشته باشند و خوشحالم اوضاع تیم در نیم فصل دوم از نظر نتیجه‌گیری بهتر شده است.
ترافیک شدیدی در خط هافبک استقلال ایجاد شده و با اضافه شدن تو شدیدتر هم می‌شود. قبول داری کارت برای فیکس شدن سخت است؟ بله همانطور که گفتم استقلال تیم بزرگ و پرمهره‌ای هست و رقابت سخت است. من برایم فقط موفقیت تیم اهمیت دارد و چه در زمین باشم چه روی نیمکت دوست دارم استقلال نتیجه بگیرد.
مصدومیت بد موقعی سراغت آمد. در موردش صحبت کن بله واقعاً بد موقع بود و در شرایطی رخ داد که اوضاع خوبی داشتم و آماده بودم. امیدوارم خیلی زود به شرایط آرمانی برگردم و به تیم کمک کنم.
از جام ملت‌ها بگو. همه کسانی که بازی عراق را دیدند می‌گویند به حقش نرسید تیم خوبی بودیم و عملکرد خوبی هم داشتیم، ولی این را فراموش نکنید که مغلوب قهرمان جام شدیم. قطر ژاپن را شکست داد و قهرمان شد و اماراتِ میزبان را هم حذف کرد. می‌توانستیم نتایج بهتری بگیریم.
در تعطیلات نوروز امسال دربی را در پیش داریم. این بازی را تجربه کردی و حساسیت‌هایش را می‌شناسی. آن را چطور می‌بینی؟ بله بازی حساس و مهمی است که در نوروز در پیش داریم و امیدوارم با برتری ما به پایان برسد و فکر می‌کنم ۲ بر صفر پیروز شویم.
به هواداران قول پیروزی در این بازی و به نوعی عیدی دادن به آن‌ها را می‌دهی؟ نمی‌توانم قولی بدهم، ولی همه تلاشمان را می‌کنیم که پیروز شویم و هواداران را خوشحال کنیم.
یک رفاقتی با بشار رسن داری و همین در بازی رفت باعث شد کمی با هم کری بخوانید. الان هم برایش کری می‌خوانی؟ بشار دوست خوب من است و رابطه خوبی با هم داریم. به او هم می‌گویم که ما ۲ بر صفر پیروز می‌شویم.
از نوروز ایرانی‌ها چه می‌دانی؟ چقدر در موردش اطلاعات داری؟ زیاد چیزی نمی‌دانم و فقط مدیربرنامه‌هایم کمی در موردش توضیح داده است و اتفاق قشنگی است.
بهترین و بدترین اتفاقت در سال ۹۷؟ بهترین اتفاق تجربه فضای جدید و پیدا کردن دوستان جدید بود و بدترینش هم حذف عراق از جام ملت‌ها
آرزویت در سال ۹۸؟
آرزو دارم با استقلال قهرمان لیگ شوم.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید