کد خبر : 894558

اوضاع در نیمه آبی شهر تهران چندان مساعد نیست و ممکن است مدیران این تیم در تصمیمی غیرمنتظره همه را شگفت‌زده کنند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایلنا: مهم‌ترین اتفاق هفته بیست و سوم و بیست و چهارم لیگ برتر، کنار رفتن استقلال از کورس قهرمانی بود. استقلال با نتایج خوب نیم فصل دوم توانسته بود خودش را به دو امتیازی پرسپولیس برساند و با گرفتن سه امتیاز دربی می‌توانست برای نخستین‌بار در این فصل صدرنشین شود، ولی لغزش در این بازی برای تیم شفر خیلی گران تمام شد و به رده چهارم سقوط کرد.
180 دقیقه سرنوشت ساز برای شفر!
استقلال بعد از شکست دربی هنوز فرصت داشت با بردن بازی‌های باقی‌مانده به قهرمانی امیدوار بماند، ولی آثار تخریبی حاشیه‌های این بازی به قدری زیاد بود که تیم مقابل سایپا هم روحیه مناسبی نداشت و تنها توانست یک امتیاز بگیرد.
در یکی از فشرده‌ترین ادوار لیگ، گرفتن یک امتیاز از دو بازی امیدهای استقلال را ناامید کرد و اختلاف هفت امتیازی با صدرنشین در فاصله شش بازی تا پایان لیگ بعید است قابل جبران باشد.
قهرمانی لیگ برتر مهم‌ترین هدف استقلال و شفر محسوب می‌شد، ولی برای آنها هنوز همه چیز از دست نرفته و باشگاه با حفظ انسجام این مجموعه نباید اجازه بدهد ماموریت‌های بعدی هم با ناکامی به پایان برسد، هر چند اهمیت‌شان کمتر از قهرمانی لیگ است.
تلاش استقلال در ادامه لیگ روی کسب سهمیه لیگ قهرمانان متمرکز خواهد بود. به احتمال زیاد جام حذفی به یکی از دو تیم پرسپولیس یا سپاهان می‌رسد و این یعنی 4 تیم برتر لیگ سهمیه می‌گیرند، ولی استقلال برای کسب رتبه چهارم هم تهدید پدیده را احساس می‌کند. دومین ماموریت استقلال صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان است، هرچند با یک امتیاز از دو بازی کار خیلی سختی دارد.
استقلال پس از دو بازی ضعیف حالا هفته سرنوشت‌سازی در پیش دارد که به ترتیب باید مقابل الهلال و سپاهان بازی کند. اولی تکلیف استقلال در لیگ قهرمانان را مشخص می‌کند و دومی می‌تواند تاثیر زیادی در رتبه این تیم در لیگ داشته باشد.
دو بازی اخیر نارضایتی هواداران را به اوج رسانده و باشگاه هم تحت فشار زیادی قرار گرفته، تا جایی که شنیده می‌شود ممکن است برای قطع همکاری با شفر تا پایان فصل هم منتظر نشوند و او را در صورت ناکامی در بازی‌های این هفته برکنار کنند.
اخراج مربی آلمانی آسان‌ترین راه برای کاستن از بحران استقلال است، ولی منطقی‌ترین گزینه نیست. باشگاه می‌تواند با قربانی کردن شفر فشار را از روی خودش بردارد، ولی در هفته‌های حساس باقی‌مانده تیم را به سمت هرج و مرج هل می‌دهد. در کادر فنی استقلال کسی که سابقه لیگ برتری داشته باشد دیده نمی‌شود. از طرف دیگر انتخاب یک مربی موقت که شناخت زیادی از تیم ندارد هم ریسک بزرگی محسوب می‌شود.
هرچند استقلال در این دو بازی نتایج ضعیفی گرفته، ولی عملکرد تیم در نیم‌فصل دوم خوب بوده. مجموع امتیازات استقلال در نیم فصل دوم از سپاهان و پدیده بیشتر بوده و تنها یک امتیاز کمتر از پرسپولیس گرفته. در این شرایط برکناری مربی آلمانی تصمیمی احساسی خواهد بود که می‌تواند شانس کسب سهمیه را هم از استقلال بگیرد.
اولتیماتوم برای دو بازی سرنوشت ساز
استقلال دربی را باخت و بعد از آن با ساپیا هم مساوی کرد. به همین راحتی 5 امتیاز از دست رفت آن هم با کمی بدشانسی، اشتباهات بچگانه و البته برخی ایرادهایی که در این مجموعه حل نشد. حالا استقلال از کورس قهرمانی لیگ برتر دور افتاده و درست در هفته‌هایی که هوادارانش را به شدت امیدوار کرده بود دوباره ناامیدشان کرده است.
استقلال در ادامه راه دو مسابقه فوق‌العاده دشوار در پیش دارد. آنها ابتدا در قطر به مصاف الهلال غول ثروتمند و احیا شده فوتبال عربستان خواهند رفت و پس از آن باید با سپاهان، تیم مدعی و پرمهره قلعه‌نویی جلوی چشم ده‌ها هزار هوادار اصفهانی بازی کنند.
استقلال در لیگ قهرمانان آسیا شرایط جالبی ندارد و از دو بازی قبلی‌اش فقط یک امتیاز گرفته و چنانچه مقابل الهلال برنده نباشد کارش برای صعود به شدت گره خواهد خورد. از سوی دیگر پیروزی بر سپاهان مدعی می‌تواند استقلال را به نوعی به کورس برگرداند ولی نقطه مقابل این هم می‌شود فکر کرد. یعنی باخت به سپاهان شاید خطر از دست دادن سهمیه آسیایی را هم به دنبال داشته باشد.
ظاهرا مدیران باشگاه استقلال به نوعی این دو بازی و نتایج این مسابقات را اولتیماتومی برای وینفرد شفر در نظر گرفته‌اند و چنانچه مربی آلمانی نتواند از این دو مسابقه سربلند بیرون بیاید برکنار خواهد شد و استقلال در ادامه فصل با سرمربی موقت به کارش ادامه خواهد داد که شاید حدس زدن نامش چندان سخت نباشد.
البته این تصمیم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد اما شرایط استقلال بعد از دربی عجیب و غریب شده و با تصمیماتی که مدیران این باشگاه بعد از دربی گرفتند اصلا بعید نیست در صورت نتیجه نگرفتن تیم‌شان مقابل الهلال و سپاهان تصمیم خود را علنی کنند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید