شمانیوز
کد خبر : 894869

پپ بازیکنان بارسلونا را درک نمی‌کرد

ساموئل اتوئو، مهاجم سابق بارسلونا، در گفتگو با با بی‌این اسپورت، در مورد رابطه پرالتهابش با پپ گواردیولا در دوره حضور در بارسلونا صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از "ورزش سه"، زمانی که گواردیولا در سال ۲۰۰۸ هدایت بارسلونا را برعهده گرفت، قصد دا‌شت مانند رونالدینیو و دکو، ستاره کامرونی تیمش را هم بفروشد، اما در نهایت اتوئو یک فصل دیگر در نوکمپ ماند و کمک کرد تا این تیم به یک سه گانه تاریخی برسد. اما رابطه او با گواردیولا هرگز خوب پیش نرفت و او اکنون مربی سابقش را مورد انتقاد قرار داد. او به خبرنگاران گفت:" پپ همه زندگی اش را در بارسلونا گذراند، اما در سال‌هایی که من در بارسلونا بودم، او بازیکنان تیم را درک نمی‌کرد. او نمی‌توانست خودش را جای بازیکنان تیم بگذارد. "
افشاگری ستاره بارسلونا در مورد گواردیولا
در آن زمان گفته می‌شد که دلیل اختلاف اتوئو و گواردیولا، ترجیح مسی به این گلزن کامرونی توسط مربی آبی و اناری‌ها بود؛ چیزی که اتوئو هم آن را تایید می‌کند:" به گواردیولا گفتم از من عذرخواهی خواهی کرد، زیرا این من هستم که پیروزی‌های بارسا را رقم می‌زنم، نه مسی. شرایط در آن زمان اینطور بود. مسی بعد از من به بارسا آمد. می‌توانید از ژاوی، اینیستا و بقیه بپرسید. آن دوره، دوره من بود. این من بودم که پیروزی‌های بارسا را رقم زدم و پپ از من عذرخواهی کرد. " اتوئو در نهایت در تابستان ۲۰۰۹ بارسا را به مقصد اینتر ترک کرد؛ در حالی که فصل پیش از آن در لالیگا ۳۰ گل به ثمر رساند و اولین گل بارسا در فینال چمپیونزلیگ مقابل منچستریونایتد را نیز او زد. به همین دلیل از اینکه متوجه شد گواردیولا قصد فروش او را دارد، بسیار شوکه شد:" وکیلم به من گفت که باشگاه من را برای فروش در بازار گذاشت. من گفتم واقعا؟ او گفت: بله، به درخواست گواردیولا. اکنون واضح است که آن انتقال و فرصتی که گواردیولا به من داد، در تاریخ ثبت شد، زیرا به من اجازه داد تا با اینتر، در تاریخ فوتبال نقش بیشتری داشته باشم. او به اینتر اجازه داد تا بهترین انتقال تاریخ فوتبال را انجام بدهد. " اتوئو در فصل ۱۰-۲۰۰۹ با شکست بارسلونا در نیمه نهایی، توانست با اینتر هم قهرمان چمپیونزلیگ شود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید