کد خبر : 895613

در نخستین دیدار هفته بیست و ششم در یک بازی حساس دو تیم ذوب‌آهن و پرسپولیس به مصاف هم می‌روند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از نود : هجدهمین دوره لیگ برتر به ۵ هفته پایانی خود رسیده است و بازی‌های این هفته نقش زیادی در تعیین قهرمان لیگ خواهد داشت. در یکی از این دیدار‌ها در ورزشگاه فولادشهر دو تیم ذوب‌آهن و پرسپولیس با یکدیگر روبه‌رو می‌‎شوند. این دو تیم در شرایطی به مصاف هم می‌روند که در بهترین فرم فصل خود قرار دارند. پرسپولیس در ۴ بازی قبلی خود در لیگ و آخرین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا به پیروزی رسیده و با ۵ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم صدرنشین لیگ است.
این تیم رقبای جدی‌ای را پشت سر خود می‌بیند و به هیچ وجه نمی‌خواهد در این هفته‌های پایانی امتیازی از دست دهد. ذوب‌آهن پس از پشت سرگذاشتن روز‌های بسیار بد در نیم فصل اول، در هفته‌های اخیر به اوج رسیده است. این تیم در آسیا صدرنشین گروه و شانس اصلی صعود به مرحله حذفی است. نماینده اصفهان در ۶ بازی گذشته لیگ به ۴ پیروزی دست یافته است. این تیم در ۵ دیدار اخیر خانگی دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.
منصوریان ارتش تک نفره استقلال در مقابل پرسپولیس پر ستاره
برانکو در ۴ فصل اخیر، پرسپولیس را تبدیل به موفق‌ترین تیم ایران کرده، ولی در طول این مدت یک مربی و یک تیم همیشه برای سرخپوشان تهرانی دردسرساز بوده‌است. ذوب‌آهن با ۳ بار غلبه بر برانکو رکورددار شکست این مربی در لیگ برتر است و این مربی در ۳ حضور قبلی در اصفهان برابر این تیم تنها یک امتیاز کسب کرده است. در بین مربیان نیز علی منصوریان با ۲ بار شکست دادن برانکو جزو مربیانی است که بهترین آمار را مقابل پروفسور به جای گذاشته‌اند. منصوریان از اواسط این فصل به ذوب‌آهن پیوست و برانکو سرانجام در دیدار رفت با ذوب‌آهن، موفق شد برای نخستین بار منصوریان را شکست دهد.
یکی از سرنوشت‌سازترین تقابل‌های برانکو با منصوریان در لیگ پانزدهم شکل گرفت و در هفته‌های پایانی در شرایطی که پرسپولیس شانس اصلی قهرمانی بود به دیدار نفت تهران که سرمربی آن علی منصوریان بود رفت. پرسپولیس در این بازی ۲ بر صفر مغلوب نفت شد و نهایتاً قهرمانی را از دست داد. وضعیت حال حاضر پرسپولیس بسیار شبیه آن فصل است و بهترین فرصت است که پرسپولیس با پیروزی در این دیدار و نزدیک‌تر شدن به قهرمانی خاطره آن دیدار را از اذهان پاک کند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید