کد خبر : 895865

روزنامه اسپانیایی مارکا می‌گوید با حذف یوونتوس و کریستیانو رونالدو از لیگ قهرمانان اروپا، لیونل مسی ستاره بزرگ بارسلونا به تنهایی بخت اول توپ طلای امسال بوده و دیگر رقیبی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از "ورزش سه"، روزنامه اسپانیایی مارکا با انتشار گزارشی درباره بخت بالای لیونل مسی، ستاره بزرگ بارسلونا برای کسب توپ طلای امسال می‌گوید مسی که در سه سال گذشته دستش از توپ طلا کوتاه مانده امسال با قدرت و بی‌رقیب به سمت توپ طلا می‌تازد و همه شواهد و قرائن نشان می‌دهد که مسی موفق خواهد شد لوکا مودریچ را از تخت سلطنت فوتبال دنیا به زیر کشیده و خود به جای او تاجگذاری کند. مسی در فصل جاری، چه در لالیگا و چه در چمپیونزلیگ نمایش‌های بی‌نظیری داشته و بارسلونا از این فرصت برخوردار است که در پایان فصل برای سومین بار در تاریخ خود، سه جام لالیگا، حذفی اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر ببرد. به دنبال کفش طلا مارکا می‌گوید در صورتیکه کیلیان امباپه در بازی‌های باقیمانده از لیگ ۱ فرانسه دست به معجزه‌ای عجیب و غریب نزند، کاپیتان بارسا کفش طلا را به خود اختصاص خواهد داد. مسی تا کنون در ۳۲ بازی لالیگا ۳۳ گل به ثمر رسانده و در صدر جدول گلزنان این لیگ قرار دارد. عدم حضور رقیب ازلی بعد از حذف یوونتوس از لیگ قهرمانان، بارسلونا مدعی اصلی قهرمانی در این رقابت‌ها است. اگر شاگردان ارنستو والورده در مادرید جام قهرمانی چمپیونزلیگ را بالای سر ببرند مسی بدون تردید مهمترین بخت کسب توپ طلا خواهد بود.
مسی توپ طلا می برد احتمال فتح سه جام بارسلونا تنها تیم اسپانیایی است که تا کنون موفق به فتح سه جام بزرگ در یک فصل شده و اگر این اتفاق در پایان فصل بیفتد، بارسا برای سومین بار در یک دهه جام‌های قهرمانی لالیگا، کوپا دل ری و چمپیونزلیگ را در یک فصل به خود اختصاص خواهد داد. عامل مهم آرژانتین اگر هم بارسلونا در رسیدن به اهدافش در فصل جاری ناکام بماند مسی این فرصت را دارد که با فتح کوپا آمریکای ۲۰۱۹ که در برزیل برگزار خواهد شد، اولین جام قهرمانی خود با پیراهن آلبی‌سلسته را جشن بگیرد. شکی نیست که قهرمانی مسی با پیراهن آلبی‌سلسته در رقابت‌های کوپا آمریکا او را به توپ طلا نزدیک‌تر خواهد کرد. اما اگر بخت و اقبال مسی به گونه‌ای رقم بخورد که بارسلونا در نیمه نهایی چمپیونزلیگ مقابل شاگردان یورگن کلوپ شکست خورده و آلبی سلسته هم در کوپا آمریکا نتواند به قهرمانی دست یابد بدون تردید لیونل مسی دیگر نمی‌تواند خود را مدعی اول تاج و تخت فوتبال دنیا بداند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید