کد خبر : 895902

فرشید اسماعیلی از ناحیه زیر‌شکم دچار مصدومیت است و پزشکان استقلال دستور جراحی او را داده بودند. اسماعیلی به دلیل نیاز تیم و درخواست خودش، تصمیم گرفت که تا پایان فصل با این شرایط به بازی کردن ادامه دهد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز: فرشید اسماعیلی از ناحیه زیر‌شکم دچار مصدومیت است و پزشکان استقلال دستور جراحی او را داده بودند. اسماعیلی به دلیل نیاز تیم و درخواست خودش، تصمیم گرفت که تا پایان فصل با این شرایط به بازی کردن ادامه دهد، اما شرایط فرق کرد و پس از مصدومیت این بازیکن، حالا اسماعیلی باید جراحی کند تا عملا فصل برای هافبک خلاق استقلال تمام شود.
جانشین احتمالی فرشید اسماعیلی در ترکیب اصلی + عکس
این بازیکن جوان که به خاطر چیپ زدن در دربی و از دست دادن پنالتی با انتقاد‌های زیادی روبه‌رو شده، تصمیم گرفته بود که پس از پایان فصل زیر‌تیغ جراحی برود تا مصدومیتش را مداوا کند، اما حالا باید زودتر جراحی کند. مسلما غیبت شماره ۸ در حساس‌ترین مقطع فصل خبر خوبی برای وینفرد شفر نیست و حالا پیدا کردن یک جانشین مناسب دغدغه اصلی این مربی آلمانی خواهد بود. شاید در‌حال حاضر بعد از دیدن نام اسماعیلی خیلی‌ها به یاد چیپ جنجالی او در دربی بیفتند، اما نباید فراموش کرد که او از آماده‌ترین بازیکنان استقلال در ۲ فصل اخیر بوده و نقش پررنگی در حملات آبی‌پوشان داشته است. اسماعیلی که هفته‌های ابتدایی لیگ هفدهم را از دست داده بود، بعد از بازگشت در هفته پنجم برای منصوریان به میدان رفت و تا هفته هشتم حدود ۲۰۰ دقیقه برای استقلال منصوریان بازی کرد، اما هیچ تاثیری در بازی‌های نه چندان چشم‌نواز استقلال نداشت. اسماعیلی در بازی با سپیدرود که مک درموت سرمربی‌گری استقلال را به عهده داشت موفق شد یک پاس گل بدهد.
اما درخشش او از زمان حضور شفر در تیم آبی‌پوش پایتخت شروع شد. اسماعیلی در سومین بازی تیم شفر برابر نفت تهران پاس گل داد و جای پای خود را در ترکیب اصلی استقلال محکم کرد. از زمان حضور وینفرد شفر، ۱۶‌گل استقلال روی پاس‌های اسماعیلی به ثمر رسیده تا مشخص شود این بازیکن در تفکرات هجومی مرد آلمانی جایگاه مهم و ویژه‌ای دارد. حالا در این شرایط شفر باید برای هفته‌های پایانی لیگ و بازی‌های باقی‌مانده در لیگ قهرمانان آسیا دست به یک انتخاب سخت بزند و برای یکی از مهم‌ترین بازیکنان تیمش یک جانشین مناسب پیدا کند. شفر برای این انتخاب گزینه‌هایی مثل سجاد آقایی و رضا آذری را پیش‌روی خود می‌بیند، اما عدم تجربه لازم برای حضور در بازی‌های حساس و سرنوشت‌ساز می‌تواند این ۲ بازیکن را از دایره انتخابات سرمربی استقلال خارج کند. محسن کریمی، مهدی قائدی و همام طارق دیگر گزینه‌های احتمالی شفر هستند که با توجه به درخشش قائدی در بازی مقابل ماشین‌سازی، شانس این بازیکن برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی به مراتب بیشتر از ۲ بازیکن دیگر خواهد بود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید