کد خبر : 898364

ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می‌گوید فعالیت‌هایش برای نقل و انتقالات فصل نوزدهم را آغاز کرده و منتظر لیست برانکو است. لیستی که ظرف امروز و فردا به باشگاه می‌رسد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از خبرورزشی، در باشگاه پرسپولیس کارگروهی تشکیل شده تا در دو فاز مختلف، کار‌ها را پیگیری کنند. فاز اول، مذاکره برای تمدید قرارداد با بازیکنان فعلی است و فاز دوم، شناسایی و جذب بازیکنان جوان. برنامه بعدی نیز این است که لیست برانکو را تحویل بگیرند و براساس آن، بازیکنان جدید، جذب سرخپوشان برای فصل نوزدهم شوند.
در این میان، اما یک اتفاق عجیب به چشم می‌خورد. شنیدیم برانکو ایوانکوویچ به مدیریت باشگاه گفته باید با تمام بازیکنان تمدید قرارداد شود. اسکلت اصلی تیم حفظ خواهد شد و تنها چند بازیکن که نتوانستند عملکرد مناسبی داشته باشند، از جمع سرخپوشان جدا می‌شوند. تعداد این بازیکنان از تعداد انگشتان یک دست، فراتر نمی‌رود و بعضاً مهره‌های جوان هستند. شنیدیم ۲ بازیکن نامی نیز در بین لیست خروجی پرسپولیس حاضر هستند، ولی در مجموع، برانکو حدود ۱۸ یا ۱۹ بازیکن خود را حفظ می‌کند.
سیاست عجیب برانکو برای تمدید قرارداد ستاره های پرسپولیس
نکته دیگر اینکه برانکو اصرار دارد با هر بازیکنی که در لیستش یادداشت کرده، تمدید قرارداد شود. البته شاید در این لیست، بازیکنانی باشند که به صورت خودخواسته دنبال راهی برای جدایی از پرسپولیس هستند. برخی که دل‌شان می‌خواهد لژیونر شوند یا به تیمی بروند که بیشتر، به میدان رفته و بازی کنند، اما برانکو از مدیریت باشگاه خواسته با این بازیکنان نیز تمدید قرارداد شود. البته این خواسته برانکو، دلیل حرفه‌ای در دل خود دارد. در واقع برانکو نمی‌خواهد از لیست ۱۸ یا ۱۹ نفره خود، بازیکنی جدا شود و اگر بازیکنی قصد جدایی دارد باید قراردادش را تمدید کند و سپس به دنبال تیم بعدی خود باشد.
دلیل این رفتار برانکو، سود‌رسانی به باشگاه پرسپولیس است. او در مرحله اول، خواهان ادامه همکاری با بازیکنان مد نظر خود در پرسپولیس است، ولی احیاناً برخی نمی‌خواهند با او کار کنند یا دل‌شان می‌خواهد فوتبال را خارج از مرز‌های ایران و با دریافت دلار ادامه بدهند. در این صورت اول قراردادشان را تمدید می‌کنند و سپس برای جدایی از جمع سرخپوشان، مذاکرات خود را ادامه می‌دهند تا با این کار، پول انتقال آنها، نصیب پرسپولیس شود. البته در سمت مقابل، بازیکنانی که قراردادشان در پایان فصل به اتمام می‌رسد، دلیلی نمی‌بینند که با باشگاه بر سر تمدید قرارداد، مذاکره کنند، اما برانکو این وظیفه مهم را برعهده ایرج عرب گذاشته تا آن‌ها را راضی به تمدید کند و پول بیشتری به حساب باشگاه اضافه شود. از امروز به بعد، سرعت پرسپولیس برای جذب بازیکنان بیشتر در نقل و انتقالات و تمدید قرارداد بازیکنان فعلی برای بستن تیم قدرتمند برای فصل آینده، افزایش می‌یابد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید