کد خبر : 899369

وکیل بین المللی ورزش از عقد قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با مارک ویلموتس در کشور بلژیک انتقاد کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی، غلامرضا رفیعی درباره سفر مهدی تاج به بلژیک برای عقد قرارداد با مارک ویلموتس گفت: من نظر شخصی خودم را می‌گویم. «سالی که نکوست از بهارش پیداست». فدراسیون فوتبال گفته بود می‌خواهد مربی محوری را کنار بگذارد و فدراسیون محور باشد. هرگز فدراسیون و فوتبال ایران با ویلموتس بزرگ‌تر نمی‌شود بلکه این مربی با ایران بزرگ می‌شود.
وی ادامه داد: ویلموتس حتی یک چهارم توانایی، دستاورد و شهرت کارلوس کی روش را ندارد. متأسفانه بر خلاف حکمت، عزت و مصلحت کشور به بلژیک رفتند تا با این مربی قرارداد امضا کنند.
اشتباه بزرگ فدراسیون فوتبال در قرارداد بستن با ویلموتس
این وکیل بین المللی ورزش تاکید کرد: امضای قرارداد در بلژیک با تهران از نظر حقوقی فرقی با هم ندارد. این واقعاً پدیده بی نظیری است که برای این کار به یک کشور دیگر برویم. مربی تیم ملی که قرار است سکاندار تیم کشورمان باشد، رئیس فدراسیون را به کشورش می‌کشاند.
وی افزود: مرجع حل اختلافات در فوتبال ابتدا کمیته تعیین وضعیت فیفا و سپس دادگاه عالی ورزش است. اینکه قرارداد در تهران بسته شود یا بلژیک تفاوتی در نحوه پرداخت قرارداد و یا نحوه حل و فصل آن ایجاد نمی‌کند. نمی‌دانم چه صیغه‌ای است که در روز روشن بر خلاف قوانین و در عصر الکترونیک اینطور عمل می‌کنند.
رفیعی که با بخش خبر ورزشی شبکه سه گفتگو می‌کرد، در پایان یادآور شد: این ادعا‌ها بر خلاف شعار ملی است. ما در عرصه فوتبال ۱۰ قدم عقب نشستیم! همانطور که گفتم قرار نیست فوتبال ما با این آقا (ویلموتس) بزرگ شود.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید