شمانیوز

بر اساس جدیدترین خبر منتشر شده، ورود به گروه‌های خصوصی واتس‌اپ از طریق جستجوی گوگل امکان‌پذیر است.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده در فضای مجازی، چت‌های گروهی واتس‌اپ توسط گوگل ایندکس (ایندکس شدن یعنی قرار گرفتن و پیدا شدن صفحات سایت شما و یا لااقل مهمترین آن‌ها درموتور‌های جستجو مانند یاهو و گوگل) می‌شوند و این مسئله موجب شده هر کسی بتواند به این گروه‌ها، حتی اگر خصوصی باشند، وارد شود.

 

روشی راحت برای ورود به گروه‌های خصوصی واتس‌اپ

یکی از خبرنگاران سایت فناوری خارجی اخیرا متوجه شده است که "لینک دعوت به گروه" واتس‌اپ به گوگل اجازه می‌دهد که گروه‌ها را ایندکس کند و این کار باعث می‌شود که کاربران مختلف در سراسر اینترنت بتوانند وارد این گروه‌ها شوند و به پیام‌های آن دسترسی کامل داشته باشند.

این خبرگزاری با کمی جستجو در گوگل توانست به گروه‌های مخلتفی دست پیدا کند که در آن‌ها موارد غیراخلاقی نیز پیدا شدند. هنگامی که وارد یک گروه شدند که برای سازمان‌های غیردولتی معتبر سازمان ملل در نظر گرفته شده بود به راحتی به تمام اطلاعات تماس کاربران از جمله شماره تلفن آن‌ها دسترسی داشتند.

اکنون مدیران گروه می‌توانند در صورت نیاز لینک چت‌های خود را غیرفعال کنند، اما خبرنگار مذکور متوجه شده است که در آن موقعیت خود واتس‌اپ یک لینک جدید تولید می‌کند و در واقع لینک گروه غیرفعال نمی‌شود. لینک گروه‌‎های واتس‌اپ با هشدار‌های ضمیمه همراه هستند و به شخصی که آن‌ها را ایجاد می‌کنند یادآوری می‌کند تا آن را با افرادی که به آن‌ها اعتماد دارند به اشتراک بگذارد.

.

 

جواب سخنگوی فیسبوک به مشکل اخیر پیامرسانش

آلیسون بونی، سخنگوی فیس بوک / واتس‌اپ، در نامه‌ای به یکی از خبرگزاری‌ها گفت: «مانند کلیه مطالبی که در کانال‌های عمومی قابل جستجو به اشتراک گذاشته می‌شود، لینک‌هایی که به طور عمومی در اینترنت ارسال می‌شود، می‌توانند توسط سایر کاربران واتس اپ یافت شوند.

وی همچنین افزود: «پیوند‌هایی که کاربران مایل به اشتراک گذاری خصوصی آن‌ها هستند آن هم تنها با افرادی که می‌شناسند و به آن‌ها اعتماد دارند، نباید در یک وب سایت در دسترس عموم گذاشته شود.»

.

 

سکوت گوگل درباره این مسئله

سخنگوی گوگل از ارائه اظهارنظر درمورد این پرونده خودداری کرده است، اما دنی سالیوان، روابط عمومی شرکت، در توئیتر خود نوشت:

"موتور‌های جستجویی مانند گوگل و دیگران صفحات را از وب‌سا‌یت‌های باز فهرست می‌کنند. این مسئله با هیچکدام از مواردی که یک سایت اجازه دسترسی URL‌ها را به عموم می‌دهد ندارد. " او همچنین در کنار این متن لینک بخش Help گوگل را نیز در پست خود قرار داد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه