شمانیوز
کد خبر : 951946

برخی از افراد به خصوص قدیمی‌ها بنا بر عادت همیشگی همراه چای خود حتما از یک عدد لیمو ترش استفاده می‌کنند تا به اینصورت از مزایای آن بهره‌مند شوند، اما انجام این کار بسیار اشتباه است. طبق مطالعات گوناگون این عمل منجر به از بین رفتن ویتامین‌های C موجود در لیموترش می‌شود و به راحتی به مینای دندان آسیب زده و خشکی دهان را به وجود می‌آورد.

برخی از افراد به خصوص قدیمی‌ها بنا بر عادت همیشگی همراه  چای  خود حتما از یک عدد لیمو ترش استفاده می‌کنند تا به اینصورت از مزایای آن بهره‌مند شوند، اما انجام این کار بسیار اشتباه است. طبق مطالعات گوناگون این عمل منجر به از بین رفتن ویتامین‌های C موجود در لیموترش می‌شود و به راحتی به مینای دندان آسیب زده و خشکی دهان را به وجود می‌آورد. 

 

هشدار‌های زیر را جدی بگیرید

۱_ آب لیمو ترش با  گوجه فرنگی  سازگار نبوده و نباید همراه با آن مصرف شود.

۲_ به هیچ عنوان از آب لیموی کهنه استفاده نکنید؛ چرا که باعث تولید اسید‌های مضر شده و برای بدن خوب نیست.

۳_ از زمان برش لیمو تا مصرف آن نباید مدت زمان زیادی بگذرد و به هیچ عنوان همراه غذا‌های داغ به خصوص  چای  میل نشود؛ چرا که باعث از بین رفتن ویتامین‌های C موجود در آن شده و برای بدن مضراتی به وجود می‌آورد.

۴_  برخی افراد به نگهداری آب لیمو ترش در یخچال نگهداری می‌کنند و در زمان‌های مختلف به خصوص تهیه سالاد در آن استفاده می‌کنند، اما انجام این کار باعث از بین رفتن ویتامین‌های موجود در آن شده و منجر به سمی شدن غذا خواهد شد.

 
منبع : برنا
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه