شمانیوز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم روز جهانی پست گفت: پست و پستچی همواره نماد صلح و امانتداری در دنیا بوده است.

به گزارش شمانیوز: روز جاری در مراسمی که برای روز جهانی پست در سالن شهید قندی برگزار شد اظهار داشت: خدمات پست به بشر بی بدیل بوده و قبل و بعد از فناوری اطلاعات همواره وظیفه ارسال پیام صلح، محبت و علم را برعهده داشته است.

وی در ادامه افزود: انتخاب 17 مهر به عنوان روز جهانی پست هم تقدیری است از خدمات این صنعت ارزشمند و خدماتی که به بشر نموده و هم زمان اعلام استراتژی های واحد از سوی اتحادیه پستی برای کشورهای عضو است.

مهندس آذری جهرمی سپس به فعالیت دو اپراتور خصوصی و شرکت های همکار در حوزه پست اشاره کرد و گفت: آزادسازی در حوزه پست می تواند به ارائه خدمت ارزان تر و با کیفیت بیشتر منجر شود که علاوه بر مردم، بخش ارتباطات کشور و در مجموع دولت از منافع آن برخوردار خواهند شد.

وزیر ارتباطات رشد ایجاد شده در سرویس های پیشتاز و امانت را خوب توصیف کرد و گفت: باید برای تدوین استراتژی های نوین و توسعه تجاری پست تلاش کنیم و این حاصل نمی شود مگر با تزریق فکر و اندیشه نوین و اشاعه آن در بدنه مجموعه پست کشور.

مهندس آذری جهرمی در خصوص نشریات و نقش پست در توزیع آنها گفت: با وجود فراگیر شدن نشریات مجازی، هنوز اطلاع رسانی از طریق نشریات فیزیکی رواج زیادی دارد که پست می تواند برای توزیع آن سرویس مستقل و ویژه ای ایجاد کند.

وی با اشاره به وجود صنایع دستی در اقصی نقاط کشور و همچنین محصولات باغی در فصل های مختلف، خواستار استفاده پست از فرصت های پیش رو در جهت تولید سرویس و افزایش درآمد شد.

وزیر ارتباطات کاهش مقاومت در برابر تغییر را یک اصل مهم برای پیشرفت شبکه پستی برشمرد و گفت: در بسیاری از استان ها پست به لحاظ موقعیت فیزیکی از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و می توان از این فضاهای موجود استفاده در جهت افزایش درآمد و توسعه بازار پست بهره برد.

مهندس آذری جهرمی افزود: هدف ما دو برابر شدن بازار پست است تا از این طریق ضمن ایجاد رفاه اقتصادی و اجتماعی برای شهروندان، کارکنان پست را که یکی از خدوم ترین و زحمتکش ترین کارکنان دستگاه های دولتی هستند را به لحاظ رفاهی تامین کرد.

وی خواستار برچیده شدن تفکر سنتی و جایگزین نمودن محصولات و سرویس های نوین شد و گفت: با آزادسازی خدمات پستی و توسعه محصول هم دولت و هم کارکنان از خدمات پستی و افزایش درآمد منتفع خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعال شدن فرودگاه پیام و ایجاد هاب پستی در این منطقه پرداخت و گفت: انتظار می رود با راه اندازی مجدد فرودگاه پیام، هاب پستی با مرکزیت این فرودگاه فعال شده و از این طریق مراسلات پستی افزایش یابد.

مهندس آذری جهرمی در ادامه به حاشیه های ایجاد شده در فضای مجازی پیرامون اتفاقات دیروز مجلس اشاره کرد و گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان پیرامون فضای مجازی، دغدغه حوزه ارتباطات است و ما وظیفه داریم برای رفع این نگرانی ها همه تلاش خود را به کار بسته و از هیچ اقدامی فروگذار نکنیم.

وی با تاکید بر این نکته که تهدید در این حوزه را به فرصت و نقطه قوت تبدیل خواهیم کرد افزود: کسانی که با سوء استفاده از این موقعیت درصدد ایجاد مانع در این حوزه هستند مطمئن باشند که ما از این فرصت نهایت استفاده را کرده و آن را به نقطه قوت حوزه ارتباطات تبدیل خواهیم کرد.

گزارش:معصومه قلباربند

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه