شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/

شرکت راه آهن از روز شنبه ۲۲ دی ماه تهیه بلیت قطار‌های حومه‌ای از مبدا تهران را الزامی اعلام نموده که این موضوع مشکلاتی را برای مردم ایجاد نموده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز، پیش از این الزامی برای تهیه بلیت به صورت فیزیکی وجود نداشت و مسافران قطار‌های حومه‌ای تهران پس از سوار شدن به قطار، وجه بلیت را به متصدی مربوطه در قطار پرداخت و بلیت خود را دریافت می‌کردند، اما از دیروز شنبه ۲۲ دی ماه تهیه بلیت قبل از سوار شدن به قطار الزامی شده و مسئولان گیت‌های بازرسی از سوار شدن مسافرانی که بلیت فیزیکی در دست نداشتند، جلوگیری می‌نمودند.
این تصمیم شرکت راه آهن سردرگمی مسافران در روز اول اجرای این طرح را در ایستگاه راه آهن تهران به دنبال داشت و باعث ازدحام جمعیت در مقابل گیشه فروش بلیت و نارضایتی مسافران گردید.
از سوی دیگر کسانی که به صورت اینترنتی هم بلیت تهیه و پیامک خرید بلیت دریافت نموده بودند نیز دچار مشکل شدند، زیرا با وجود ارایه پیامک خرید بلیت که حاوی سریال و شماره بلیت با سرشماره راه آهن بود، باز مسئولان گیت‌های بازرسی مانع سوار شدن مسافران شده و اعلام می‌کردند که حتما باید پرینت بلیت را در همان گیشه شلوغ فروش بلیت قطار‌های حومه‌ای تهیه و ارایه نمایند تا بتوانند سوار قطار شوند.
در روز اول اجرای این طرح شاهد نوعی بی نظمی در ایستگاه راه آهن تهران بوده و حتی متصدیان مربوطه نیز در این ایستگاه خود از این وضعیت دچار کلافگی و سردرگمی شده بودند.
به نظر می‌رسد شرکت راه آهن باید برای حل این مشکل چاره‌ای بیاندیشد یا گیشه فروش بلیت قطار‌های حومه‌ای را از یک گیشه به چند گیشه افزایش دهد یا متصدیان مربوطه را در ایستگاه تهران و در قطار‌ها توجیه نماید که وقتی مسافر بلیت را از طریق سایت راه آهن به صورت اینترنتی تهیه نموده و پیامک خرید آن با سرشماره راه آهن برایش ارسال شده دیگر نیازی به تهیه بلیت به صورت فیزیکی نداشته باشد و بتواند با ارایه همان پیامک سوار قطار شود.
تهیه بلیت قطار‌های حومه‌ای و مشکلات مردم
 
گزارش:معصومه قلباربند
 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه