شمانیوز

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: فراخوان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش اوایل مهر ماه منتشر می‌شود و ۱۸ هزار و ۳۹ نفر جذب خواهند شد.

به  گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محسن حاجی‌میرزایی امروز در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: اصل 30 قانون اساسی به صورت خیلی خوب در آموزش و پرورش انجام می‌شود و بیش از 86 درصد از مدارس کشور دولتی هستند و تلاش کردیم همه دانش‌آموزان از آموزش بهره‌مند شوند.

وی درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: فراخوان این آزمون اوایل مهر اعلام می‌شود و 18 هزار و 39 نفر جذب می‌شوند که 2 هزار نفر ویژه سیستان و بلوچستان خواهد بود.

حاجی‌میرزایی درباره روش‌های تامین نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش گفت: بحث تامین نیروی انسانی اهمیت بسیاری دارد و هماهنگی‌هایی با سازمان برنامه انجام شده است تا وضعیت نیروی انسانی مورد مطالعه قرار بگیرد. باید به درک مشترکی برای نیروی انسانی برسیم امیدواریم نتایج آن کمک خوبی به ساماندهی نیروی انسانی بکند بنده ارتباط منظم با اعضای دولت داشته و از ظرفیت‌ها آگاهم و امیدوارم آن را به خدمت آموزش و پرورش در بیاورم تا اهداف به شکل مناسبتری پیش برود.

وزیر آموزش وپرورش مطرح‌کرد: با توجه به سیر خروجی از آموزش و پرورش و بازنشستگی 45 هزار معلم در ابتدای مهر امسال، 108 هزار معلم کمبود داشتیم و ناچار بودیم از روش های اضطراری موجود استفاده کنیم. تدریس معاونین مدارس، تدریس تمام وقتی معلمان، حق التدریسی شاغلان از جمله راهکارهای موجود بود و با تمام دشواری‌ها نیروی انسانی مورد نیاز تامین شده است.

وی درباره شهریه‌های مدارس غیردولتی افزود: شهریه آنچه تحت عنوان خدمات آموزشی الزامی، ارائه می‌شود، مشخص است و مدارس حق ندارند رقم بیشتری بگیرند اما سایر موارد ارتباطی به خدمات آموزشی آموزش و پرورش ندارد و خدمات اضافی است که الزامی نیست در مجموع این مباحث مربوط به تعداد معدودی از مجموعه 16 هزار مدرسه غیردولتی است و کمتر از 100 مدرسه شهریه های اینگونه دارند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا افزایش 50 درصدی فوق العاده شغل کارکنان دولت و اعمال رتبه‌بندی به جای این فوق العاده شغل برای فرهنگیان صحیح است، گفت: 50 درصد افزایش فوق‌العاده شغل پیشنهادی بود که هنوز به دولت نیامده و تایید نشده و متفاوت با رتبه‌بندی است.

شرایط استخدام معلمان حق‌التدریس

 حاجی میرزایی درباره به‌کارگیری نیروهای حق‌التدریس گفت: طبق قانون ضوابطی پیش‌بینی شده تا معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش‌دبستانی در آزمونی شرکت و طبق نیاز و مجوزهای دریافتی به استخدام در بیایند. نهضتی‌ها نیز باید در دوره آموزشی یکساله و آزمونی در انتهای دوره شرکت کنند و مطابق با سهمیه سازمان امور استخدامی به استخدام دربیایند، آیین نامه تصویب و عملیات اجرایی مربوط آغاز شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه