شمانیوز

مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت؛

​مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت گفت: یکی از مباحث مهم که می‌تواند به اجرای اهداف سازمان بیمه سلامت کمک کند، تامین منابع مالی پایدار است. هرچند وضعیت سازمان بیمه سلامت در حال حاضر به مراتب بهتر از سازمان تامین اجتماعی است، اما با توجه به رشد هزینه‌های سازمان بیمه سلامت پس از اجرای طرح تحول سلامت، اگر نتوانیم منابع مالی مورد نیاز سازمان را تامین کنیم، در آینده با مشکل بیشتری مواجه می‌شویم.

به گزارش شمانیوز، محمد باقر هداوند در گفت‌وگو با آی هینا درباره عملکرد سازمان بیمه سلامت افزود: در حال حاضر عملکرد سازمان بیمه سلامت مناسب است، اما باید منابع پایدار برای این سازمان تامین شود که در آینده مشکلات بیشتری در اهداف سازمانی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: یکی از اهداف برنامه پنجم و ششم توسعه کشور، اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده بود که به درستی اجرایی نشد. در گذشته این طرح‌ها در چند استان به صورت آزمایشی اجرا شد و باید با تلاش در سایر استان‌ها هم اجرایی می‌شد. زیرا اگر این برنامه‌ها اجرایی نشود، در مدیریت منابع موفق نمی‌شویم و اجرای این برنامه‌ها می‌تواند منابع و مصارف را به هم نزدیک کند.

مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: حتی در گذشته تلاش کردیم دفترچه‌های بیمه را یک شکل کنیم و کم کم به این سمت برویم که منابع را تجمیع کنیم، اما این اتفاق به علت اختلاف در جنس منابع رخ نداد. سازمان بیمه سلامت از دولت پول می‌گیرد و منابع سازمان تامین اجتماعی توسط کارگران تامین می‌شود و این مشکل برای تجمیع بیمه‌های درمانی هنوز وجود دارد. 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه