شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

رتبه گرفتن محصولات در گوگل نیازمند یک تلاش همه‌جانبه است که می‌خواهیم تمام این فعالیت‌ها را تحت عنوان سئو محصولات برای شما توضیح دهیم. با این روش‌ها و بهینه‌سازی‌ها محصولات شما در گوگل رتبه‌ی بسیار خوبی کسب می‌کنند و قیف فروش شما بهینه می‌شود.

بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین از یک چیز گله دارند. اینکه محصولات آن‌ها در گوگل رتبه‌ی خوبی ندارد و بسیار پایین‌تر از سایر فروشگاه‌هاست. آن‌ها هزینه‌های زیادی را صرف رپورتاژ برای سایت می‌کنند. به صفحات مختلف خود لینک می‌دهند اما عملا نتیجه‌ای از آن نمی‌گیرند. رتبه گرفتن محصولات در گوگل نیازمند یک تلاش همه‌جانبه است که می‌خواهیم تمام این فعالیت‌ها را تحت عنوان سئو محصولات برای شما توضیح دهیم. با این روش‌ها و بهینه‌سازی‌ها محصولات شما در گوگل رتبه‌ی بسیار خوبی کسب می‌کنند و قیف فروش شما بهینه می‌شود.

 

در نظر داشته باشید که سئو محصولات صرفا مربوط به محصولات فیزیکی نیست. محصولات دانلودی، صفحات سرویس‌ها و خدمات و ... هم جزو این مبحث هستند. برای اطلاعات بیشتر با مقاله سئوکار همراه باشید.

 

صفحه‌ی محصول یک برگه‌ی مشابه با صفحات بلاگ است.

صفحات فروش یا لندینگ پیج‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سایت هستند. در این صفحات قرار است درآمدزایی صورت بگیرد و به نحوی در قسمت پایانی قیف فروش قرار دارد. شما مشتریان را شناسایی کرده‌اید. آن‌ها وارد صفحه‌ی خرید شده‌اند و حالا باید بدانید که چگونه آن‌ها را جذب کنید. اما اگر صفحات شما در گوگل ایندکس نشوند و رتبه‌ی خوبی نگیرند چگونه می‌خواهید این مشتریان را جذب کنید؟

 

در نظر داشته باشید گوگل عمدتا صفحات بلاگ را بیشتر دوست دارد و رتبه‌ی بهتری به آن می‌دهد. چرا که از نظر گوگل محتوا در اولویت قرار دارد. اما یک نکته‌ی مهم وجود دارد و آن هم این است که صفحه‌ی فروش شما هم محتوا دارد و عمدتا در مورد محصولات خود چیزهایی را می‌نویسید و یا اطلاعاتی را به مشتریان خود ارائه می‌کنید. اینجاست که گوگل هیچ تفاوتی را بین صفحات بلاگ و صفحات محصول شما اعمال نمی‌کند و می‌توانید به صورت حرفه‌ای محصولات خود را سئو کنید.

 

محتوای طولانی بنویسید.

بسیار دیده‌ایم که برخی فروشگاه‌های آنلاین صرفا محصول خود را با توضیحات در حد چند کلمه و تگ‌هایی بسیار ساده منتشر می‌کنند. این صفحات از نظر گوگل ارزش چندانی ندارند. چون عملا هیچ اطلاعات مهمی ندارد. گوگل به دنبال محتوایی است که به درد کاربران بخورد. پس اولین و مهم‌ترین نکته این است که برای هر کدام از محصولات خود یک محتوای بیش از 500 کلمه بنویسید. 500 کلمه‌ی مفید که هم اطلاعات جانبی در مورد محصولات شما ارائه کند و هم گوگل آن را به عنوان یک محتوای مجزا و باکیفیت ایندکس کند.

 

کلیدواژه‌ها مهمند.

نکته‌ای که در صفحات محصول باید حتما به آن توجه کنید توجه به کلیدواژه‌های اینتنت است. یعنی کاربران برای خرید این محصول از چه کلیدواژه‌هایی استفاده می‌کنند؟ با یک مثال شروع کنیم:

  مثلا شما قصد دارید در یک صفحه محصول یک تیشرت ورزشی آدیداس بفروشید از چه کلیدواژه‌هایی باید در این تولید محتوا استفاده کنید؟ در ادامه چند مورد از مهم‌ترین کلیدواژه‌ها که نرخ جستجوی بسیار بالایی دارند آورده شده است.

 • خرید تیشرت آدیداس
 • خرید تیشرت ورزشی آدیداس
 • خرید لباس برند آدیداس
 • قیمت تیشرت آدیداس
 • بهترین تیشرت آدیداس
 • قیمت تی شرت Adidas
 • قیمت تیشرت برند آدیداس

باید بدانید کاربران برای خرید این تیشرت از چه کلیدواژه‌هایی استفاده می‌کنند و این کلیدواژه‌ها را در محتوای خود به کار ببندید.

 

کلیدواژه‌ها را کجا و چگونه قرار دهیم؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که کدام کلیدواژه‌ها نرخ جستجوی بالاتری دارند. کدام کلیدواژه‌ها بیشتر سرچ می‌شوند و بیشتر دیده می‌شوند. از LSI و کلمات پیشنهادی گوگل هم می‌توانید استفاده کنید. گوگل این کلیدواژه‌ها را نسبت به سایر کلیدواژه در اولویت قرار می‌دهد و رتبه‌ی بهتری می‌گیرند.

 

حالا این کلیدواژه‌ها را چگونه پخش کنیم تا بهترین کارایی را از آن بگیریم؟

 • کلمه‌ی کلیدی با نرخ جستجوی بالا را همیشه در تایتل یا عنوان قرار دهید. این کلمه را یک بار هم در پاراگراف اول تکرار کنید.
 • سایر کلمات کلیدی را می‌توانید در طول متن بدنه قرار دهید.
 • بهتر است یکی از این کلیدواژه‌ها را به صورت بولد و یکی از آن‌ها را به صورت ایتالیک قرار دهید. با اینکه چندان تفاوتی ایجاد نمی‌کند. اما گوگل روی این موارد حساس است و گاهی به عنوان یک سیگنال محتوایی در نظر می‌گیرد.
 • سعی کنید محتوای شما حتما زیر عنوان و ساب‌هدینگ داشته باشد. کلیدواژه‌های مهم را در ساب‌هدینگ‌ها هم استفاده کنید. می‌دانید که ارزش سئو عنوان و زیرعنوان‌ها بیشتر از متن بدنه است و گوگل آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهد. سعی کنید کلیدواژه‌های LSI را در زیرعنوان‌ها قرار بدهید.

 

محتوای خود را جذاب‌تر کنید.

در حال حاضر کمپانی‌های مطرح دنیا برای فروش بیشتر از کپی‌رایترها استفاده می‌کنند. کپی‌رایتر کسی است که تکنیک‌های فروش را می‌داند و آن‌ها را روی محتوا پیاده می‌کند تا بیشتر بفروشد. با سئو هم آشناست و تکنیک‌های نویسندگی برای وب را به خوبی می‌داند. علاوه بر این باید بدانید که محتوا همیشه المان‌هایی دارد که برای گوگل بسیار مهم است. که در ادامه به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

 • لیست‌ها مهمند. لیست بسازید. همانطور که ما در این محتوا چند لیست قرار دادیم. فرقی نمی‌کند این لیست عددی است و یا لیست‌های بدون عدد هستند. گوگل لیست‌بندی را به عنوان یک سیگنال قوی شناسایی می‌کند.
 • سعی کنید از نقل قول‌ها استفاده کنید. نقل قول به محتوای شما اعتبار می‌بخشد و گوگل هم آن را در رتبه‌بندی و کیفیت متن دخیل می‌کند.
 • عکس‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. دقت کنید که حتما از کلیدواژه‌ها در تگ آلت یا متن جایگزین عکس‌ها استفاده کنید. تگ آلت برای شناسایی عکس‌ها و دریافت ترافیک از قسمت عکس‌هاست.
 • اگر ویدیویی از نحوه‌ی استفاده از محصولات‌تان دارید در صفحه‌ی محصول قرار دهید.
 • سعی کنید مهم‌ترین مزایای محصول را در پاراگراف اول و آخر بیاورید تا کاربر قانع شود و محصولات شما را خریداری کند.
 • به هیچوجه محتوای کپی استفاده کنید. حتی اگر محصولات شما کاملا مشابه هستند سعی کنید برای هر کدام یک محتوای جداگانه بنویسید. محتوای کپی باعث می‌شود تا ارزش صفحات شما بسیار کمتر شود و در مواردی حتی رتبه نمی‌گیرد.
 • مزایا و معایب محصولات خود را بنویسید. ابهامات را رفع کنید و سعی کنید اطلاعات دقیقی به کاربران بدهید تا با خیال راحت محصولات شما را خریداری کنند. این اطلاعات هم رتبه‌ی شما را در گوگل بالا می‌برند و هم بسیار مهم هستند.
 • به کامنت‌های کاربران جواب بدهید. هر کامنتی که روی صفحه‌ی محصول شما منتشر می‌شود به عنوان یک سیگنال بسیار قدرتمند محسوب می‌شود و گوگل این را به عنوان یک آپدیت در نظر می‌گیرد. از کاربران بخواهید تا نظر بدهند و به نظرات آن‌ها پاسخ دهید.

 

صفحات محصول خود را پروموت کنید.

حالا نوبت آن رسیده که به صفحات محصول خود کمی قدرت ببخشید. این کار از چند روش هیجان‌انگیز امکان‌پذیر است و باعث می‌شود تا صفحه‌ی شما عملکرد بهتری در گوگل داشته باشد.

 • در صفحات وبلاگ خود به محصول و صفحه‌ی موردنظرتان لینک بدهید. یک وبلاگ با موضوع صفحه‌ی موردنظرتان بنویسید و به این صفحه لینک بدهید. هر لینک داخلی یک سیگنال مثبت است.
 • روی محصولات مهم خود رپورتاژ بگیرید. اگر واقعا دوست دارید یک محصول شما در گوگل بالا بیاید و برای آن هزینه‌ای در نظر گرفته‌اید می‌توانید از یک سایت باکیفیت یک لینک فالو باکیفیت روی این محصولات خود دریافت کنید.
 • هر چقدر تعداد کامنت‌های محصولات شما بیشتر باشد گوگل آن را ارزشمندتر می‌داند.
 • هر از چندگاهی صفحه‌ی محصول خود را ادیت کنید. ادیت کردن محتوا و آ پدیت کردن صفحه گوگل را آگاه می‌کند که شما کیفیت صفحه‌ی خود را بالاتر برده‌اید.
 • از جداول مشخصات برای محصولات خود استفاده کنید. جدول و داده‌های جدولی عمدتا زودتر در گوگل بالاتر می‌آیند.
 • صفحه‌ی محصول خود را از نظر طراحی و تجربه‌ی کاربری بهبود ببخشید. هرچقدر کاربران مدت زمان زیادی را روی صفحه‌ی شما بگذرانند و بانس ریت صفحات شما کمتر باشد شانس شما برای بالا رفتن در گوگل بالاتر است. معماری صفحه‌ی خود را بهبود ببخشید. محصولات مشابه به کاربران پیشنهاد بدهید و سعی کنید نظر کاربران را جلب کنید تا زود از صفحه خارج نشوند.

 

جمع بندی

با این تکنیک‌ها می‌توانید محصولات خود را قدرتمند‌تر روانه‌ی بازار آنلاین کنید و نتایج بهتری بگیرید. بسیاری از کسب و کارهایی که با مشکل کمبود فروش مواجه هستند این نکات و اصول مهم را نمی‌دانند و در نتیجه هیچگاه نمی‌توانند به اندازه‌ی کافی فروش داشته باشند. اگر صفحات شما کیفیت و کارایی مناسب را ندارد همین الان شروع کنید و موارد گفته شده را روی لندینگ پیج ‌های خود اعمال کنید. اکثر این روش‌ها و ترفندهای سئو محصولات بدون هزینه هستند و وقت زیادی هم از شما نمی‌گیرند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
  
  روی خط رسانه