شمانیوز

اختصاصی /

یک شرکت سازنده اسباب بازی، با تکمیل پازل مکعب روبیک از چهره شاهزاده انگلستان رکورد جهانی گینس را از آن خود کرد.

به گزارش شمانیوز: مکعب روبیک یا همان جورچین (پازل) مکانیکی، از جمله ابزارهای سرگرمی محبوبی است که در دنیا طرفداران زیادی داشته و برخی از این افراد، با افزودن چالش‌هایی به فرآیند حل پازل، رکوردهای جالبی از حل آن برجای گذاشته اند.

یکی از جدیدترین‌ رکوردها که به تازگی در کتاب رکوردهای جهانی گینس نیز به ثبت رسید، حل مکعب روبیک از چهره شاهزاده انگلستان بود.

 

سازنده انگلیسی این پازل عجیب در لندن، توانست در یک رویداد، با کمک 308 شرکت کننده، مکعب‌روبیک ، چهره پرنس "هری" را به درستی جورچین کرده و رکورد جهانی بیشترین همکاری در حل روبیک را بشکند.

 

البته این شرکت پیش از ساخت این مکعب‌روبیک و دعوت از شرکت‌کنندگان، ابتدا از مشاوران متخصص در این زمینه مشورت گرفت. شرکت معروف روبیک سپس با دعوت از "جورج شولی" قهرمان روبیک دنیا ، توانست این رویداد را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت جهانی برساند.

 

photo_2017-05-01_20-02-44

 

گفتنی است پیش از تشبیه و استفاده از شخصیت سلطنتی پرنس "هری" در مکعب روبیک، "شولی" به همراه دیگر رکورداران حل مکعب روبیک، ابتدا به دواطلبان آموزش‌های لازم برای ساده‌ترین روش حل و سرهمبندی این مکعب روبیک ارائه داد.

 

 در این رویداد که با حضور مقام‌های گینس برگزار شد، داوطلبان از 1575 تکه مکعب‌روبیک استفاده کردند و سرانجام ، پازل 2.56 متری (عرض )در 2.05 متری(ارتفاع) از چهره شازاده انگلستان را حل کرده و  به اتمام رساندند.

 

 گفته می شود رکورد پیشین "حل مکعب روبیک به صورت دسته جمعی"، توسط 293 نفر در ماه می هند به ثبت رسیده بود.

 

گفته می شود قرار است مکعب روبیک پرنس "هری" به موسسه خیریه "تی پوت تراست" اهدا شود. این موسسه اسکاتلندی،اسپانسر برنامه‌های هنردرمانی در جهت حمایت از کودکان بهزیستی و بدسرپرست در بیمارستانهای سراسر انگلیس است.

 

"کریستوف بتین" مدیر عامل شرکت روبیک، پس از موفقیت رکوردشکنی گینس  گفت: " ثبت این رکورد روبیک، موفقیت بزرگی برای شرکت بوده و لذت بخش تر، دیدن افراد مشتاقی است که برای ثبت چنین دستاورد خارق العاده ای با یکدیگر متحد و همفکر شدند.

 

همچنین اخیرا در بخش رکورد سریع ترین زمان حل مکعب روبیک به صورت انفرادی ، یک پسر بچه 13 ساله چینی به نام «کو جیانیو» پس از دو سال تمرین مستمر، با حضور در شبکه تلویزیونی ژجیانگ و در مقابل دید حضار و بینندگان، توانست رکورد حل همزمان سه مکعب روبیک حین پرتاب به هوا را بشکند و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

 

گفتنی است مکعب روبیک در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی آن " مکعب جادویی " بوده که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده‌است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه