شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

شرکت راشا تجارت برین فعالیت خود را در زمینه واردات آغاز نمود و با واردات بسیاری از کالاها و مواد اولیه توانست در فهرست تامین کنندگان مورد صلاحدید سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی قرارگیرد.

 

شرکت راشا تجارت برین فعالیت خود را در زمینه واردات آغاز نمود و با واردات بسیاری از کالاها و مواد اولیه توانست در فهرست تامین کنندگان مورد صلاحدید سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی قرارگیرد.

هدف اصلی این شرکت کاهش هزینه های واردات و صادرات برای تولیدکنندگان و بازرگانانی می اشد که محصولات خود را با برندهای خارجی و داخلی وارد یا صادر می نمایند. کارشناسان این مجموعه با همکاری شرکای خارجی درکشورهای چین، ترکیه و امارات تلاش دارند کالاهای تخصصی را با حداقل قیمت تمام شده در کشور مبدا خریداری و با بازرسی کمی و کیفی محصولات در کارخانه تولید کننده، اقدامات حمل و ترخیص گمرکی کالا را انجام و نسبت به تحویل به موقع کالاها در ایران اقدام نمایند. این مجموعه با دانش تخصصی در خصوص قوانین و مقررات به روز گمرک کشور و الزامات و استاندرادهای گمرکی کشور مبدا و مقصد به عنوان مشاور در امور گمرکی و ترخیص کالا برای اشخاص حقیقی و حقوقی خدمات مفیدی ارائه می نماید.

Capture12

 

شرکت راشا تجارت برین این افتخار را دارد که در کنار مجموعه شما آخرین اطلاعات گمرکی در خصوص، تعرفه، ارزش ،نحوه ورود کالا با کمترین هزینه ممکنه و بالاترین سرعت نسبت به ارائه مشاوره و تحویل کالا اقدامات لازم را انجام دهد.امانت دارى و حفظ اسرار تجارى موکلین، سلامت عملکرد، کنترل دقیق حسابها، دلسوزى، دقت در محاسبات و تسریع در انجام امور محوله و توجه به آمار و استفاده از آخرین تصویبنامه ها و بخشنامه ها رمز موفقیت ماست.

 

همکاری نزدیک این مجموعه با سازمان بازرگانی، کشتیرانی ها، شرکت های بازرسی، آزمایشگاه ها و دیگر سازمان های وابسته جهت ترخیص کالا و همچنین با عقد تفاهم نامه با شرکت ها و مجموعه های قدرتمند در فعالیت های مربوط به استریپ و ترانزیت کالا، شرایط مناسبی جهت تسریع در روند امور ترخیص و تحویل کالا ایجاد نموده است.

 

بر اساس آمار می توان گفت که گمرک فرودگاه امام خمینی از لحاظ ارزش دلاری بیش ترین میزان واردات و ترخیص کالا را پس از گمرک شهید رجایی و گمرک بندر امام داشته است به گونه ای که ۹ درصد کل واردات کالا به این گمرک بوده است. در این گمرک نیز کالاهایی با حجم نسبتا کوچک اما ارزش دلاری بسیار بالا ترخیص می شوند. به همین دلیل این گمرک با حجم بسیار کم واردات نسبت به سایر گمرکات رتبه سوم را در ارزش دلاری کل واردات کشور دارد. از لحاظ حجمی گمرک منطقه آزاد بندر انزلی رتبه سوم را دارد و ۹ درصد واردات و ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی صورت گرفته است. گمرک بندر انزلی واقع در استان گیلان و در قسمت جنوبی دریای خزر واقع شده است. این گمرک نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی، انبارها و اسکله هایی که دارد بیش تر پذیرای کالاهای فله ای و پر حجم می باشد.

 

Capturedfg

 

بر اساس این آمار به راحتی می توان این دو بندر را با هم مورد مقایسه قرار داد. از آن جایی که بزرگ ترین کشتی ها توانایی بارگیری و تخلیه در گمرک بندر امام را دارند و اسکله های موجود در آن بیش ترین ظرفیت در پذیرش کالاهای فله ای و کیسه ای را دارند می توان نتیجه گرفت که عمده کالاهایی که وارد گمرک بندر امام می شوند کالاهای فله ای هستند که حجم بالایی داشته و ارزش دلاری آن ها نسبتا پایین می باشد.

 

کالاهایی مانند ذرت های دامی، کنجاله، حبوبات و غیره به همین دلیل است. اما کالاهایی که به بندر شهید رجایی وارد می گردند نسبتا از لحاظ حجمی کوچک تر و با ارزش دلاری بیش تری هستند. به عنوان مثال ماشین آلات، خطوط راه آهن و سایر محصولات که از لحاظ ارزش دلاری گران تر از کالاهای فله ای می باشد.

 

پس از این چهار گمرک بالا از لحاظ ارزش دلاری می توان گفت که ۸ درصد واردات و ترخیص‌کالا از گمرک تهران، ۵ درصد ترخیص‌کالا از گمرک انزلی، ۴ درصد ترخیص‌کالا از گمرک بوشهر، ۳ درصد ترخیص‌کالا از گمرک غرب تهران و مابقی از سایر گمرک های کشور صورت گرفته است. همچنین از لحاظ حجم واردات می توان گفت که ۴ درصد ترخیص‌کالا از گمرک امیرآباد، ۳ درصد ترخیص‌کالا از گمرک بوشهر، ۲ درصد واردات و ترخیص‌کالا از گمرک تهران و مابقی از سایر گمرکات بوده است.

 

از جمله فعالیت های بخش بازرگانی به شرح ذیل می باشد:

ارائه خدمات ترخیص کالا در گمرک شهید رجایی، امام خمینی، خرمشهر، تهران و اصفهان

ثبت سفارش، اخذ ترخیصیه و تعیین تعرفه

منبع یابی و ارائه منابع فروش معتبر

ارائه خدمات بازرسی کالا در مبدا و مقصد

حمل کالا به صورت کانیتنر و خرده بار از اقصی نقاط جهان به ایران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه