شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

سفر کردن به کشورهای خارجی یکی از راه های مهیج برای کسب تجربه و لذت بردن از لحظات زندگی است. در بین مقاصد پر طرفدار خارجی، کشورهای اروپایی بسیاری قرار دارند. هر ساله افراد زیادی به قصد گردشگری و تفریح به این کشورها سفر می کنند.

سفر کردن به کشورهای خارجی یکی از راه های مهیج برای کسب تجربه و لذت بردن از لحظات زندگی است. در بین مقاصد پر طرفدار خارجی، کشورهای اروپایی بسیاری قرار دارند. هر ساله افراد زیادی به قصد گردشگری و تفریح به این کشورها سفر می کنند.

یکی از بهترین زمان هایی که برای سفر به این کشورهای اروپایی انتخاب شده است، فصل پاییز می باشد. مخصوصاً اگر این سفر ماه عسل شما باشد. پاییز می تواند تجربه ای فراموش نشدنی برایتان ایجاد کند.

 

 اما بهترین کشورهای اروپایی برای سفر در پائیز کدام کشورها هستند؟

در این مقاله می خواهیم شما را با زیباترین کشورهای اروپایی در فصل پاییز آشنا کنیم تا با بهره بردن از مناظر زیبای پاییزی در این کشورها سفری بی نظیر را تجربه کنید.

پس از مطالعه، برای خرید بلیط هواپیما خارجی هر کدام از مقاصد زیر می توانید از سایت طاهاگشت https://www.tahagasht.com اقدام کنید. 

 

  • پرتشیر، اسکاتلند (Perthshire, Scotland)

منظره ای که می تواند به صورت شایسته پاییز را به نمایش بگذارد. حضور درختان فراوان همراه با برگ های رنگارنگ خود در طیف های نارنجی و زرد و قرمز همگی منظره ای همانند نقاشی به وجود می آورند.

فرض کنید این تصاویر منحصر به فرد در آب نیز انعکاس یابند و زیبایی دو چندانی به خود بگیرند.

پرتشیر در کشور اسکاتلند این زیبایی ها را برای شما به نمایش می گذارد که می توانید با قدم زدن در تپه های ناک هیل از آن ها لذت ببرید و هم چنین عکس های فوق العاده ای را ثبت کنید.

Capture.JPGقل

 

  • کامبریا، انگلستان (Cumbria, England)

کشور انگلستان یکی از کشورهای اروپایی است که اغلب برای مسافران محبوبیت خاصی دارد. این محبوبیت در فصل پاییز دو چندان نیز می شود، چرا که حضور درختان و دریاچه ها در منطقه ی کامبریا موجب می شود تا تصاویر منحصر به فردی در پاییز به وجود آیند و چشم مسافران را به این منطقه بدوزد.

حضور درختان کاج با برگ های سبز رنگ خود در کنار درختان پاییزی با برگ های زرد، نارنجی و قرمز زیبایی این مناطق را چشم نوازتر کرده است. این مناظر در منطقه ی غیرشهری کامبریا قرار دارد.

کامبریا که در اصل به مناطق کامبرلند، وستمورلند و بخش‌هایی از لانکاشر گفته می شود در نزدیکی مرز اسکاتلند قرار دارد.

نواحی دریاچه‌ای انگلستان معروف به لیک دیستریکت و قله اسکافل، بلندترین کوه این کشور نیز در کامبریا قرار دارند.

البته توجه داشته باشید که با تورهای اروپا نمی توانید به کامبریا بروید، چرا که انگلستان جز کشورهای حوزه شینگن نمی باشد.

 

Capture.JPGییب

 

  • بروخه، بلژیک (Bruges, Belgium)

بلژیک یکی از شهرهای محبوب اروپایی به دلیل برخورداری از ساختمان های بسیار زیاد با معماری قرون وسطی است. تصور کنید این ساختمان ها توسط درختان انگور با برگ های زرد و نارنجی محاصره شده اند و تصاویرشان در کانال های آب افتاده است.

 این مناظر همراه با هوای خنک پاییزی می تواند بهترین تجربه ی شما در زندگی باشد.

به بروخه بروید و از این مناظر لذت ببرید و عکس های منحصر به فردی را ثبت کنید. به بازارهای روباز این شهر در فصل پاییز نیز سر بزنید و از شکلات مایع معروف آن ها خریداری کنید. بروخه در استان فلاندری غربی که بزرگ ترین استان بلژیک است قرار گرفته است.

 

Capture.JPGسیی

 

  • بایرن، آلمان (Bavaria, Germany)

شهر بایرن آلمان که بزرگ ترین و جنوبی ترین ایالت در بین 16 ایالت کشور آلمان است از جنوب با اتریش و از شرق با جمهوری چک همسایه است و در نزدیکی کوه های آلپ قرار گرفته است.

 پاییز و زمستان منظره ی فوق العاده ای را برای شما به ارمغان می آورد. در بایرن می توانید شاهد منظره ای از کوه های پوشیده از برف در دوردست و درختانی با برگ های قرمز در فضایی نزدیک تر باشید. این تضاد رنگ منظره ای شگفت انگیز را برای شما فراهم می کند.

هم چنین اغلب جشنواره های آلمان در فصل پاییز برگزار می شود که می توانید دلیل خوبی برای انتخاب این شهر در پاییز باشد. فعالیت های ورزشی مانند کالسکه سواری نیز در فصل پاییز اتفاق می افتد.

از دیگر جاذبه های دیدنی بایرن می توان به:

  • “قلعه نوی شوان شتاین” (نوی‌شوان‌شتاین)
  • کاخ لیندروف (Linderhof Palace)
  • قلعه نوربرگ (Nuremberg Castle)
  •  قلعه بورگ هاوزن (Burghausen Castle)

اشاره کرد.

 

سیسشش

 

  • دوبرونیک، کرواسی (Dubrovnik, Croatia)

شهر دوبرونیک واقع در جنوب کشور کرواسی در نزدیکی دریای ادریاتیک قرار گرفته است و در واقع تنها شهر ساحلی این دریا محسوب میشود و همین امر موجب شده تا خط ساحلی داشته باشد. شهر دوبرونیک به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و به عنوان مروارید دربای ادریاتیک شناخته میشود.

باید بگوییم با این که این شهر نسبت به سایر شهرهای ساحلی اروپایی هزینه های کمتری برای سفر دارد با این حال نمیتوان زیبایی های ان را مخصوصا در فصل پائیز قابل مقایسه با سایر شهرهای ساحلی اروپایی ندانست.

در این فصل از سال هنوز هم این شهر دمای مناسبی برای گشت و گذار در ساحل دارد و هم چنین از میزان مسافرانی که در تابستان به این شهر امده بودند کاسته شده است که موجب میشود تا بتوانید راحت تر از سواحل این شهر استفاده کنید.

در اطراف ان یز میتوانید مناظز منحصر به فرد پائیزی را روی صخره های این شهر مشاهده کنید.

 

سسسز

 

  • ویکلو، ایرلند (Wicklow, Ireland)

ویکلو شهری تاریخی در شرق میانه ی کشور ایرلند است و به عنوان باغ ایرلند شناخته می شود.

 می توانید با گشت و گذار در طبیعت های بکر این شهر مناطق تاریخی آن را نیز کشف کنید.

کوه های پوشیده از بافت گیاهی این شهر در پاییز با رنگ های فریبنده ای رخ می نمایند و می توانید در دل این درختان آبشارهای متعددی را نیز به تماشا بایستید.

رشته کوهستان ویکلو بزرگترین منطقه مرتفع مستمر در ایرلند است. بلندترین کوه این منطقه، Lugnaquilla می باشد که  ۹۲۵ متر ارتفاع دارد.

یسیسیشقثصق

 

به همین دلیل شهرستان ویکلو بعد از شهرستان کری، بلندترین شهرستان می باشد.

 این شهر یک رودخانه دارد اما می توانید در مناطق جنگلی و کوهستانی این شهر شاهد دریاچه های متعدد دیگر نیز باشید.

منبع: https://www.tahagsht.com

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه