شمانیوز

نتایج مرحله اول جمع آوری کودکان کار؛

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: مرحله اول طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان به اتمام رسیده و نتایج طرح مشخص کرد که ۹۰ درصد این کودکان ایرانی نیستند و بخشی نیز بی هویت هستند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر ؛ حبیب الله مسعودی فرید در مورد جمع آوری کودکان کار و خیابان، اظهار داشت: طی اجرای مرحله اول این طرح که شهریور ماه به اتمام رسید حدود ۴۰۰ کودک کار و خیابان جمع آوری و ساماندهی شدند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد کودکانی که در این طرح جمع آوری شدند اتباع کشور های دیگر و بیشتر تبعه افغانستان بودند، افزود: فقط ۱۰ درصد کودکان کار و خیابان جمع آوری شده ایرانی و ساکن مناطق حاشیه ای بودند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، ادامه داد: کودکان جمع آوری شده در سه مرکز یاسر، بعثت و شهدای افسریه ساماندهی و نگهداری شدند که البته دو مرکز مخصوص پسران و یک مرکز نیز محل نگهداری دختران است.

وی در مورد نگهداری کودکان تبعه کشورهای دیگر نیز گفت: این کودکان با همکاری نیروی انتظامی و واحد مددکاری به اداره اتباع معرفی شدند و سعی شد تا به خانواده هایشان بازگردند که البته بخشی از این کودکان بدون کارت هویت در ایران بودند.

 فرید در مورد توانمند سازی کودکان جمع آوری شده، اظهار داشت: کلاس های مختلف آموزشی برای این کودکان در مراکز برگزار می شود که یکی از آنها آموزش حرفه و توانمند شدن آنها است.

به گفته وی، تا زمانی که این کودکان توانمند نشده و شغل و درآمدی پایدار و ثابت نداشته باشند نمی توان گفت از خیابان ها حذف می شوند چرا که نیاز باعث بازگشت مجدد آنها به سطح خیابان خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه