شمانیوز

انفجار ده‌ها سیلندر گاز مایع در یک زیر زمین یک نفر را کشت و یک نفر را راهی بیمارستان کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر ؛ جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد:‌ ساعت ۱۱:۵۶ دقیقه ظهر امروز حادثه انفجار در کارگاه تولیدی در جاده خاوران محله قاسم‌آباد به ۱۲۵ اطلاع داده شد و بلافاصله سه ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات کامل به محل اعزام شد.

ملکی افزود: در بررسی‌های نخست مشخص شد که انفجار در کارگاهی ۸۰ متری که در زیرزمین یک واحد تجاری قرار داشت رخ داده و روی این کارگاه تنها یک مغازه بزرگ وجود داشت که مدتی خالی مانده است.  

وی ادامه داد: در این کارگاه اسپری‌هایی که برای تمیز کردن لاستیک و داشبورد خودرو ساخته می‌شود، نگه‌داری می‌شده است و یک راه‌پله تنها راه ورود و خروج افراد به این کارگاه بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: این مواد قابلیت اشتغال بالایی دارند و این اسپری‌ها سبب بروز انفجار شدید در این کارگاه شدند و تمامی پنجره‌ها و درها تخریب شد.

ملکی ادامه داد: تعداد زیادی سیلندرهای گاز در این کارگاه وجود داشت که یکی پس از دیگری منفجر می‌شد.  

وی با اعلام این که دو نفر در این کارگاه حضور داشتند، اضافه کرد: در لحظات اولیه یک نفر زنده خارج شد و تلاش برای پیدا کردن فرد دیگر ادامه پیدا کرد تا اینکه در میان شعله‌های آتش کارگر دیگر پیدا شد اما متأسفانه بر اساس تشخیص عوامل اورژانس، این فرد در همان لحظات اولیه انفجار جان خود را از دست داده بود.

به گفته وی در حال حاضر هنوز خارج کردن سیلندرها ادامه دارد، و  نیروهای آتش‌نشانی در حال جستجو برای یافتن افراد دیگری که احتمال حضور آنها در این کارگاه در هنگام وقوع حادثه وجود دارد، هستند.

ملکی در پایان هشدار داد: کار با سیلندرهای گاز مایع بسیار سخت و خطرناک است زیرا این گاز از هوا سنگین‌تر است و در کف قرار می‌گیرد و اگر نشتی وجود داشته باشد، می‌تواند انفجارهای عظیمی را موجب شود.  حتماً سیستم تهویه هوا در این کارگاه‌ها باید مد نظر قرار گیرد و از کشیدن سیگار و ایجاد جرقه در چنین محیط‌هایی باید جلوگیری کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه