شمانیوز

هوای تهران درحال‌حاضر در وضعیت "سالم" قرار دارد اما در ساعات اوج ترافیک افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: هوای تهران امروز با شاخص 75 در وضعیت سالم قرار دارد این در حالی است که تا پیش از بارش باران و برف تهرانی‌ها چندین روز را در هوای ناسالم گذراندند؛ در عین حال پیش‌بینی می‌شود فردا هوای تهران در برخی مناطق در وضعیت ناسالم قرار گیرد.

هم‌اکنون دمای هوا 5 درجه سانتی‌‌گراد است و پیش‌بینی‌ می‌شود کمینه دما در روز آینده 2 درجه و بیشینه هوا 7 درجه باشد.

همچنین پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که با وجود افزایش غلظت ذرات معلق هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده سالم قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از وزش باد و آسمان نیمه‌ابری در نخستین ساعات روز است؛ به‌‌تدریج با افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت مطلوب باقی بماند.

در اواخر وقت یکشنبه با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش سرعت باد، در ساعات اوج ترافیک افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود؛ با کاهش سرعت باد همراه با رشد ابر و بارش باران تا صبح روز دوشنبه (27 آبان 98)، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق نسبت به روز گذشته خواهیم بود که برقراری شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس را به‌دنبال خواهد داشت. رفته‌رفته با افزایش میزان ناپایداری جوی، و تداوم بارش‌ها در برخی ساعات بعدازظهر از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و بنابراین در ساعات پایانی دوشنبه برای بیشتر مناطق پایتخت، بهبود کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه