شمانیوز

فایل‌های با فرمت MP۴ ارسال شده در این پیام‌رسان، حاوی بدافزاهایی هستند که امنیت آن را با چالش مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: امنیت و یکپارچگی پیام‌های رمزگذاری شده در هفته‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به تازگی امنیت پیام‌رسان "واتس‌آپ" با چالشی جدید روبه‌رو است. 

پایگاه خبری "فوربس" در گزارشی از آسیب‌پذیری امنیتی جدید پیام‌رسان واتس‌آپ خبر داده است که توسط شرکت فیسبوک نیز تایید شده است. 

در این گزارش آمده است که فایل‌های با فرمت MP4، حاوی بدافزاهایی هستند که امنیت این پیام‌رسان را با چالش مواجه کرده است؛  فایل‌های MP4 ارسال شده حملات سایبری "DoS" را انجام می‌دهند یا از راه دور کدهایی فعال می‌کنند و به دستگاه فرد دسترسی پیدا می‌کنند. 

هکرها با کمک فایل‌های MP4 مذکور، بدافزار یا هرگونه کد واضح دیگری را که اطلاعات دستگاه را فاش می‌کند، به موبایل تزریق می‌کنند.

این شکاف امنیتی که در رده خطرناک طبقه بندی شده  است، در واتس‌آپ نسخه‌های 2.19.274 در دستگاه‌های اندروید و در نسخه‌های قبل از آپدیت 2.19.100 در دستگاه‌های آی‌او‌اس وجود دارد. 

چندی قبل نیز مشخص شد یک بد‌افزار متعلق به  شرکتی صهیونیستی (NSO) با سوءاستفاده از خلاء در این اپلیکیشن از برخی کاربران شنود می‌کرده است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه